X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Portugalii rozpoczął się wideoszczyt UE - Indie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 14:14
W Porto rozpoczął się wideoszczyt Unia Europejska - Indie. Przywódcy 27 krajów członkowskich, po zakończeniu dwudniowego, unijnego szczytu połączyli się z premierem Indii Narendrą Modim. Jednym z tematów ma być pomoc Indiom, które zmagają się z dramatyczną sytuacją epidemiczną. Ale rozmowy mają dotyczyć także współpracy gospodarczej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/ANTONIO PEDRO SANTOS/POOL

Indie PAP-1200.jpg
Polska wraz z 15 państwami UE wspiera Indie. KE: wartość pomocy przekroczyła 100 mln euro

Jednym z tematów ma być pomoc Indiom, które zmagają się z dramatyczną sytuacją epidemiczną. Ponadto podczas wideoszczytu ma zapaść decyzja o wznowieniu negocjacji w sprawie umowy o wolnym handlu. - Oczekiwania są duże i jestem przekonana, że będziemy mogli zrobić duży krok naprzód. We wzajemnych relacjach jest wiele niewykorzystanego potencjału, a najwięcej w handlu i inwestycjach - powiedziała przed rozpoczęciem szczytu przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Rokowania w sprawie unijno-indyjskiej umowy o wolnym handlu zostały wstrzymane w 2013 roku, bo obie strony nie umiały się porozumieć co do zakresu obniżek ceł, ochrony patentowej czy bezpieczeństwa danych. Jednak obawy przed rosnącymi wpływami Chin zbliżyły ponownie Unię i Indie do siebie. - Mamy do czynienia z przełomem we wzajemnych relacjach - skomentował wysoki rangą unijny urzędnik zaangażowany w przygotowanie wideoszczytu.

Posłuchaj
00:48 Beata Płomecka.mp3 W Porto rozpoczął się wideoszczyt Unia Europejska. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Po raz pierwszy zdarza się, że szczyt Unia - Indie odbywa się z udziałem przywódców krajów członkowskich. Do tej pory w dwustronnych szczytach Wspólnotę reprezentowali tylko liderzy unijnych instytucji - Rady i Komisji Europejskiej.

nt

Czytaj także

Unijny szczyt w Porto. Wśród tematów szczepionki, bezrobocie i zagrożenie ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:55
Pandemia koronawirusa, patenty na szczepionki, walka z bezrobociem i zagrożenie ze strony Rosji - to jedne z ważniejszych tematów unijnego dwudniowego szczytu w Porto, który rozpoczyna się w piątek wieczorem. Wcześniej zaplanowano szczyt społeczny, a w sobotę także wideoszczyt Unia Europejska-Indie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt unijny w Porto. Szefowa KE: trzeba znieść blokadę eksportu szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 23:05
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że zawieszenie patentów na szczepionki przeciw COVID-19 nie wystarczy, by w krótkim czasie zaopatrzyć w preparaty cały świat. Zdaniem Ursuli von der Leyen konieczne jest zniesienie blokady eksportu przez bogate kraje oraz inwestycje zwiększające produkcję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy zwiększyć produkcję szczepionek na całym świecie". Szef Rady Europejskiej o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 12:47
- Musimy zrobić wszystko co możliwe, aby zwiększyć produkcję szczepionek na całym świecie - powiedział w Porto szef Rady Europejskiej Charles Michel. Dodał, że pomysł zniesienia patentów na szczepionki nie jest magicznym rozwiązaniem, ale Unia Europejska gotowa jest to rozważyć.
rozwiń zwiń