X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Powinniśmy solidarnie skorzystać z tej szansy". Bohdan Rzońca o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:25
- Mówimy dzisiaj o ogromnej szansie wsparcia budżetu Polski przez budżet UE. Z tych pieniędzy skorzystają ludzie na samym dole, tam, gdzie chodzi o szkoły, szpitale czy inwestycje, a nie pan Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS).

4 maja Sejm na dodatkowym posiedzeniu zajmuje się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji jest niezbędna do uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy UE, który ma wspomóc gospodarki unijne po pandemii.

1200_Budka_PAP.png
"Polityczne gierki". Dr Machnik o strategii opozycji ws. ratyfikacji KPO

Bogdan Rzońca stwierdził, że nie obawia się głosowania w sprawie poparcia Krajowego Planu Odbudowy, pomimo deklaracji polityków PO, która nie poprze projektu. - Platforma Obywatelska w swoich działaniach jawi się w tej chwili jako partia polexit (…) Borys Budka powiedział, że się wstrzymają od głosu, wcześniej mówił, że będą przeciw. Część z posłów PO moim zdaniem zagłosuje za Krajowym Planem Odbudowy - ocenił.

- Platforma Obywatelska tak się zakiwała, że kompletnie nie wie, czy ma jakiś program działania. W tej chwili Borys Budka prezentuje stanowisko obrony własnej pozycji w PO, a nie stanowisko wielu jej wyborców (…) Zdrowy rozsadek, który powinien towarzyszyć politykom w kluczowych kwestiach, opuścił Borysa Budkę i jego klakierów w parlamencie - komentował.

Posłuchaj
13:22 PR24_mp3 2021_05_04-17-35-30.mp3 Bogdan Rzońca o głosowaniu nad Krajowym Funduszem Odbudowy (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

Jak dodał europoseł, środki z UE są dla Polski ogromną szansą. - Z tych pieniędzy skorzystają ludzie na samym dole, tam, gdzie chodzi o szkoły, szpitale czy inwestycje, a nie Borys Budka. 38 mln Polaków zasługuje na te pieniądze, solidarnie płacimy składkę do UE i powinniśmy solidarnie korzystać z tych nowych szans, jakie są przed nami - mówił Bogdan Rzońca.

Czytaj więcej:

W ramach unijnego budżetu na lata 2021-2027 Polska ma otrzymać 137 mld euro, w tym 107,09 mld - z budżetu Wieloletnich Ram Finansowych, a 28,6 mld - z instrumentów Funduszu Odbudowy.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bogdan Rzońca

Data emisji: 04.05.2021

Godzina emisji: 17.34

PR24/ka

Czytaj także

Głosowanie nad Planem Odbudowy. Dr Onasz: Lewica stawia warunek, że plan musi powstać przed głosowaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:06
- Dużo zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Lewica stawia cały czas warunek, że Plan Odbudowy musi być zgłoszony w ostatecznej wersji przed głosowaniem. Wydaje się to logiczne. Lewica chce, aby wszystkie karty były wyłożone na stół podczas głosowania - powiedział dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budzą niepokój". Jan Mosiński o niektórych wypowiedziach polityków Lewicy ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 14:14
- Powiem szczerze, że te ostatnie godziny, podczas których politycy Lewicy się wypowiadali, to takie zmiękczanie stanowiska, że być może się zastanowią jeszcze co będzie, czy ewentualne propozycje Lewicy będą ujęte w Krajowym Planie Odbudowy, trochę mnie niepokoją - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybrali niewygodny temat". Prof. Młyńczyk o budowaniu wiarygodności przez PO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:59
Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Łukasz Młyńczyk, politolog, który w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim mówił o tym, jak Platforma Obywatelska ostatecznie zachowa się w sprawie Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń