X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dokument jest zamknięty i nie podlega weryfikacji". Iwona Arent o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:17
- Platforma Obywatelska nie była zainteresowana rozmową nad konkretnymi zapisami, tylko stawianiem wyimaginowanych, niemożliwych do spełnienia warunków. Nie wiem, dlaczego PO mówi, że chce teraz rozmawiać. Był na to czas - powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Arent (PiS). Gościem audycji był także Arkadiusz Myrcha (PO). 

We wtorek 4 maja Sejm zajmie się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. W głosowaniu będzie obowiązywać zwykła większość. 

Czytaj także:
sejm tt twitter 1200 free.jpg
"Czas na głosowanie". Sejm zajmie się dziś projektem ustawy ws. Funduszu Odbudowy

- Na dzisiaj są jeszcze zaplanowane posiedzenia komisji, które będą pracowały nad tym dokumentem i przyjmujemy to za możliwość zgłaszania swoich uwag - mówił Arkadiusz Myrcha i zapewnił, że Platforma Obywatelska będzie przygotowywać poprawki, aby ulepszyć ten dokument. - Taka jest nasza rola jako parlamentarzystów - stwierdził. 

Poseł zadeklarował, że PO będzie proponowało, aby spółki Skarbu Państwa także były włączone w tryby konkursowe. Inny postulat partii dotyczy tego, aby miasta miały swój duży udział w dostępie do funduszy. - To przecież one są najmocniej pokrzywdzone przez pandemię - ocenił gość PR24. Ugrupowanie chce także wprowadzenia komitetu monitorującego. - Musimy mieć, jako parlamentarzyści, pełen obraz, jak te środki z Unii Europejskiej są wydawane - mówił rozmówca. 

- Wiceminister Waldemar Buda zapowiedział, że rząd zachowuje dla siebie jeszcze dwa tygodnie na ewentualne wniesienie poprawek, więc przyjmujemy to za dobrą monetę - powiedział polityk. - Będziemy się starali ze wszystkimi siłami politycznymi ten dokument poprawić - podkreślił. 

Czytaj także:

Posłuchaj
21:23 _PR24_AAC 2021_05_04-08-06-42.mp3 Iwona Arent i Arkadiusz Myrcha o Funduszu Odbudowy ("Dwie strony")

"Mleko się rozlało"

Czytaj także:
fundusze ue free1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy: zobacz, ile i na co przewiduje środków

Iwona Arent podkreśliła, że "dokument jest zamknięty i nie podlega weryfikacji". - Był na to czas. Odbywały się debaty w komisjach sejmowych, w Sejmie. Byli zapraszani do tej debaty samorządowcy. PO też było zaproszone - komentowała polityk i wskazała, że w przeciwieństwie do PO Lewica skorzystała z zaproszenia. 

- PO nie była zainteresowana rozmową nad konkretnymi zapisami, tylko stawianiem wyimaginowanych, niemożliwych do spełnienia warunków. Nie wiem, dlaczego PO mówi, że chce teraz rozmawiać - oceniła polityk. 

Rozmówczyni poinformowała, że 4 maja "powstaje komitet monitorujący, który będzie składał się z przedsiębiorców i samorządowców". - Będzie on opiniował decyzje, w jaki sposób wydawać te pieniądze - wyjaśniła.

Poseł odniosła się także do słów Arkadiusza Myrchy. - Sam dokument, dotyczący tego, na co dane pieniądze są przeznaczone, nie zostanie już zmieniony. Natomiast cały czas zapraszamy do współpracy, chociażby do komitetu monitorującego, żebyśmy mogli wspólnie decydować, jak te pieniądze mają być rozdysponowane - powiedziała. - Czas na rozmowy zawsze jest i zapraszamy - podsumowała rozmówczyni. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Iwona Arent (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO)

Data emisji: 04.05.2021

Godzina: 08:06

 jbt

Czytaj także

Echa porozumienia Lewicy i PiS. Filip Kaczyński: PO nie zależy na merytorycznej pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:00
- W sprawie Funduszu Odbudowy, Lewica w przeciwieństwie do PO, zachowała się jak prawdziwa i konstruktywna opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński z PiS. Gościem audycji był też Marek Sowa z KO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Napieralski: druga kadencja jest dla każdej formacji bardzo trudna

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 16:59
- Budzi we mnie pewne emocje to, co się dzieje, szczególnie w tym tygodniu. Z drugiej strony jest to niesamowita sytuacja, mamy drugą kadencję PiS, rozpoczynają się pierwsze poważne tarcia. Zaczynam mieć teorię, że druga kadencja dla każdej formacji jest bardzo trudna - powiedział o obecnej sytuacji politycznej w Polsce Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń