X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Klasa polityczna przechodzi test". Prof. Ewa Marciniak o tarciach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:46
- Od 2015 r., mimo różnych turbulencji, udawało się dochodzić do kompromisu w Zjednoczonej Prawicy. Padały wówczas argumenty, że rządzenie Polską jest dla tych trzech formacji sprawą priorytetową, napięcia są mniej ważne - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog (Uniwersytet Warszawski).

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała na początku obrad, że we wtorek nie odbędzie się głosowanie nad projektem ustawy ws. likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
"To nie Polsce się on nie podoba, ale Niemcom". Zbigniew Kuźmiuk o ratyfikacji Funduszu Odbudowy przez kraje UE

Prof. Ewa Marciniak oceniła, że odroczenie głosowania może oznaczać wstęp do pokazania siły Zbigniewa Ziobro przed ratyfikacją Funduszu Odbudowy. - To głosowanie ma zupełnie inną rangę, ma istotny kontekst zewnętrzny - to najambitniejszy od dłuższego czasu plan UE - przypominała.

- Klasa polityczna przechodzi test, istotne są interesy partyjne, podyktowane budowaniem tożsamości, jeśli chodzi o Zbigniewa Ziobro, czy definiowaniem się na nowo opozycji. Jeśli jednak interesy partyjne będą dominowały nad gospodarczymi, to będziemy dalej mówili, że dla polityków kluczowe są ich partykularne interesy. Okres pandemii jest na tyle trudnym doświadczeniem, że mógłby redefiniować relacje pomiędzy partiami politycznymi - stwierdziła politolog.

Posłuchaj
05:55 PR24_mp3 2021_04_21-07-51-14.mp3 Prof. Ewa Marciniak o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

Podczas sejmowej debaty posłowie PiS przekonywali, że nowe przepisy stanowią naprawę systemu emerytalnego, który w 2014 roku, za czasów rządów PO-PSL, został - według nich - nadwyrężony transferem większości środków z OFE do ZUS. Zmiany krytykowała cała opozycja.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: prof. Ewa Marciniak (UW)

Data emisji: 21.04.2021

Godzina emisji: 7.51

PR24/ka

Czytaj także

"Koalicjanci PiS nie chcą wcześniejszych wyborów". Prof. Jabłoński o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:15
- Może nastąpić pewne przełamanie i decyzja o tym, że idziemy w kierunku skrócenia kadencji Sejmu, gdy nie zostanie przegłosowany Fundusz Odbudowy. To istotna kwesta dla rządzących - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń