X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: nie ma wielkiej bazy politycznej dla ruchu proaborcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 08:08
- Wyrok Trybunału padł na gorący grunt. Są środowiska, w których ta sprawa wzbudza wielkie emocje, zwłaszcza lewicowe czy wręcz lewackie - powiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent pytany był, czy zaskoczyła go skala protestów, które wywołał wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, a także postulaty, które padały na demonstracjach.

prez dwnld1938918380 1200.jpg
Prezydent: nie uważam, że w sprawie aborcji powinno być referendum

- Myślę, że złożyło się na to wiele elementów, sprawa wyroku była tylko zapalnikiem. Generalnie w społeczeństwie jest teraz niepokój wynikający z różnych obostrzeń z powodu pandemii. Aby chronić życie i zdrowie Polaków, mamy czasowo wprowadzone ograniczenia wolności. Są ograniczenia w możliwości pracy, dzieci nie chodzą do szkoły, odwołanych jest mnóstwo wydarzeń, w których brała udział młodzież, np. koncerty czy dyskoteki. Nie ma publicznych zgromadzeń, zawodów sportowych z widownią, nie da się swobodnie wyjeżdżać za granicę. Ten ogrom ograniczeń wywołuje frustracje, sprzeciw społeczny - stwierdził prezydent.

Celowa dezinformacja

- Oczywiście wyrok Trybunału padł na gorący grunt. Są środowiska, w których ta sprawa wzbudza wielkie emocje, zwłaszcza lewicowe czy wręcz lewackie. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności, właściwie trudno się dziwić, że doszło do tak zdecydowanego poruszenia społecznego. Do tego mieliśmy do czynienia z celową dezinformacją, która towarzyszyła tym protestom. Jednak to, co się dzieje obecnie, pokazuje, że nie ma wielkiej bazy politycznej dla ruchu proaborcyjnego - odpowiedział Andrzej Duda.

Czytaj także:

"Gość Niedzielny" zapytał też prezydenta, czy zaszczepi się przeciwko CIVID-19.

- Ponieważ chorowałem na Covid-19, nabyłem odporności, mam też przeciwciała, oddawałem osocze, więc jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności. Uważam, że szczepienie nie powinno być obowiązkowe, ale słuchając ekspertów, myślę, że dobrze byłoby, aby jak największa część społeczeństwa, uodporniła się na koronawirusa. Jeśli może to w sposób bezpieczny nastąpić przez szczepionkę, to zachęcam do szczepienia - powiedział prezydent.

isakowicz1200.jpg
Ks. Isakowicz-Zaleski: aborcja to nie jest temat na referendum, które byłoby poddane presji politycznej

Odniósł się też do pytania, czy Zjednoczona Prawica dotrwa do wyborów 2023 r.

Misja Zjednoczonej Prawicy

- Zjednoczona Prawica jest obozem politycznym, który tworzą trzy ugrupowania, a nie jedno. W dodatku wewnątrz tych ugrupowań są też różne poglądy. Ważne, że w kwestiach programowych mamy zgodność, a w sprawach pozaprogramowych tej zgodności już być nie musi. Solidarna Polska głosowała, czy wyjść z rządu, i taka opcja przegrała, więc jak widać, to ugrupowanie nadal chce być częścią Zjednoczonej Prawicy - powiedział prezydent.

- Cieszę się z tej decyzji, gdyż chciałbym, aby obóz rządzący kontynuował swoją misję, która została w ogromnym stopniu zatrzymana przez pandemię. Okoliczności, w jakich obecnie żyjemy, bez wątpienia zaburzyły normalne funkcjonowanie Zjednoczonej Prawicy i realizację naszego programu. Teraz głównym zadaniem rządu jest ochrona życia i zdrowia Polaków, przywrócenie normalnego funkcjonowania państwa i gospodarki, a więc pokonanie koronawirusa. Mam nadzieję, że to się stanie dzięki szczepionce. Wierzę, że gdy pokonamy pandemię, rząd wróci do realizacji prospołecznej i prorozwojowej polityki. Gwarancją tego jest istnienie Zjednoczonej Prawicy i jestem przekonany, że będzie ona nadal razem te cele realizować - dodał Andrzej Duda.

pg

Czytaj także

"Nie czuję się reprezentowana przez grupę wulgarnych, agresywnych kobiet". Dominika Chorosińska o protestach

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 18:11
- Znaczna część kobiet nie czuje się w ogóle reprezentowana przez grupę krzyczących, wulgarnych, agresywnych kobiet - powiedziała poseł PiS Dominika Chorosińska na antenie Telewizji Republika. Jej zdaniem, niektórzy chcieli w taki właśnie sposób przedstawić Polki na świecie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ani spontaniczne, ani pokojowe". Poseł PiS o protestach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 09:12
- To bardzo dobrze zorganizowana akcja - oceniła demonstracje Strajku Kobiet poseł PiS Urszula Rusecka w Polskim Radiu 24. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PO Michał Jaros.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmutowane działania KOD-u". Dr Kawęcki o manifestacjach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 11:00
- Historia Polski daje jednoznaczną odpowiedź. W naszej tradycji rewolucja to działanie skazane na klęskę - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog i historyk.
rozwiń zwiń