X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny: 50 milionów osób do zaszczepienia przed 15 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 10:41
Władze Chin zamierzają zaszczepić przeciw COVID-19 50 mln osób z grup wysokiego ryzyka przed przypadającym w lutym chińskim Nowym Rokiem i związanym z nim okresem nasilenia krajowych podróży – poinformował hongkoński dziennik "South China Morning Post".
Szczepionka na COVID-19, zdjęcie ilustracyjne
Szczepionka na COVID-19, zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/DAVID ODISHO

Według tej gazety urzędnicy centrów kontroli chorób w całym kraju otrzymali w środę polecenie rozpoczęcia przygotowań do masowych szczepień. Jednymi z pierwszych zaszczepionych mają być lekarze i pielęgniarki.

Zaznajomiony z planem ekspert medyczny powiedział "SCMP", że użytych zostanie 100 mln dawek specyfików opracowanych przez chińskie firmy Sinopharm i Sinovac. Rozmówca zastrzegł anonimowość, ponieważ zamiarów tych nie podano jeszcze do wiadomości publicznej.

Przed chińskim Nowym Rokiem

Program masowych szczepień przed Chińskim Nowym Rokiem ma się rozpocząć wkrótce, ale konkretne terminy będą się różniły w zależności od prowincji. Pierwsze 50 mln dawek ma być użytych przed 15 stycznia, a drugie dawki do 5 lutego – podał hongkoński dziennik.

koronawirus free maseczki free shutt 1200 .jpg
"Bomba z opóźnionym zapłonem". Jaki będzie świat po pandemii?

Do grup o wysokim priorytecie zalicza się w Chinach pracowników służby zdrowia, policjantów, strażaków, celników oraz pracowników branży transportowej i logistycznej.

Czas nasilonego ruchu

Szczepienia mają zmniejszyć ryzyko rozniesienia koronawirusa po kraju w rozpoczynającym się 11 lutego okresie świątecznym. Chiński Nowy Rok jest tradycyjnie czasem nasilonego ruchu pasażerskiego, gdy setki milionów Chińczyków wracają do rodzinnych miejscowości, by spotkać się z krewnymi.


Czytaj także:

Chińskie władze dopuściły wcześniej do kryzysowego wykorzystania dwie eksperymentalne szczepionki Sinopharmu i jedną Sinovacu, a także specyfik opracowany przez firmę CanSino Biologic do użycia w wojsku, choć próby kliniczne tych preparatów nie były jeszcze zakończone. Sinopharm ogłosił w listopadzie, że jego szczepionki otrzymało w ramach programu kryzysowego prawie milion osób.

pg

Czytaj także

Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 19:52
Europejska Agencja Leków przyspieszyła o sześć dni termin zatwierdzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi firmy Moderna. Narada ekspertów została wyznaczona na 6 stycznia, początkowo planowano, że odbędzie się 12 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia: lekceważenie restrykcji covidowych będzie uważane za przestępstwo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 22:17
- Zgromadzenie Republiki - jednoizbowy parlament Portugalii zatwierdził w czwartek wydłużenie obowiązującego w kraju od listopada stanu wyjątkowego do 7 stycznia. Równocześnie posłowie zgodzili się na uznanie lekceważenia obostrzeń epidemicznych za przestępstwo.
rozwiń zwiń