X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bomba z opóźnionym zapłonem". Jaki będzie świat po pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 10:00
- Pandemia to bardzo głębokie zmiany społeczne i ekonomiczne. Narastająca frustracja społeczna, zmiany psychologiczne, młode pokolenie, które nie może się edukować w sposób tradycyjny i traci swój potencjał - wskazywał w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski ("Sieci").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nikola Barbutov/ Shutterstock

W piątkowej "Debacie Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Adrian Klarenbach dyskutował z Jakubem Maciejewskim ("Sieci"), Zbigniewem Parafianowiczem ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jakubem Majmurkiem ("Krytyka Polityczna"). Jednym z tematów debaty był świat po czasach pandemii.

Jakub Maciejewski zwracał uwagę na to, że pandemia to przede wszystkim bardzo głębokie zmiany społeczne i ekonomiczne. - To bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem - ocenił.

Posłuchaj
22:23 _PR24_AAC 2020_12_18-08-35-58.mp3 "Bomba z opóźnionym zapłonem". Jaki będzie świat po pandemii? (Debata Poranka)

- Koronawirus to nie epizod, po którym wrócimy do kawiarni. Jego efekty gospodarcze będziemy odczuwali przez następne lata - powiedział.

koronawirus maseczka aplikacja shutterstock 1200.jpg
Jak pandemia nas zmienia? "Coraz więcej technologii w naszym życiu"

Przed nami kolejny rok niepewności?

Więcej optymizmu wykazuje Zbigniew Parafianowicz. - Unia Europejska przyjęła budżet, pieniędzy dla Polski jest dużo, rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID-19. To napawa rynki optymizmem - powiedział.

- W przyszłym roku świat może odbić się gospodarczo. Powinien być to lepszy rok niż ten dobiegający końca - ocenił.

Z kolei Jakub Majmurek wskazywał, że wielu z nas cały czas zastanawia się, jaki będzie przyszły rok, jaka będzie sytuacja gospodarcza, co ze stopą zatrudnienia, a co ze stopą bezrobocia. - Samo przyjęcie budżetu nie jest odpowiedzią na te wszystkie pytania - podkreślał.

- Wszyscy wejdziemy w nowy rok z poczuciem niepewności, niepokoju ekonomicznego, jakiego przez dekady nie odczuwaliśmy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście audycji: Jakub Maciejewski ("Sieci"), Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") 

Data emisji: 18.12.2020

Godzina emisji: 8.35

ks

Czytaj także

Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 19:52
Europejska Agencja Leków przyspieszyła o sześć dni termin zatwierdzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi firmy Moderna. Narada ekspertów została wyznaczona na 6 stycznia, początkowo planowano, że odbędzie się 12 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia: lekceważenie restrykcji covidowych będzie uważane za przestępstwo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 22:17
- Zgromadzenie Republiki - jednoizbowy parlament Portugalii zatwierdził w czwartek wydłużenie obowiązującego w kraju od listopada stanu wyjątkowego do 7 stycznia. Równocześnie posłowie zgodzili się na uznanie lekceważenia obostrzeń epidemicznych za przestępstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: od dziś zaostrzone obostrzenia sanitarne, obowiązuje czwarty stopień zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 03:45
Czeskie władze zaostrzyły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte muszą być lokale gastronomiczne, siłownie, baseny, a także większość muzeów i galerii.
rozwiń zwiń