X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA weszło do Gaz-Systemu. Badają sprawę inwestycji pod Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 07:30
Śledczy z CBA sprawdzają zamówienie Gaz-Systemu na rozbudowę węzła Rembelszczyzna pod Warszawą. Inwestycja była realizowana w latach 2012-2016 - poinformowało Biuro. Wyjaśnione ma być, czy doprowadzono do powstania szkody w wielkich rozmiarach po stronie firmy Gaz-System SA
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl
  • CBA bada działania spółki Gaz-System przy rozbudowie węzła Rembelszczyzna
  • Prace prowadzono tam w latach 2012-2016
  • Śledczy sprawdzą, czy przy stosowaniu rozwiązań zamiennych i zawieraniu dodatkowych umów nie doprowadzono do powstania szkody wielkich rozmiarów
  • Kontrola może potrwać nawet 9 miesięcy
  • Gaz-System SA to państwowy operator krytycznej infrastruktury przesyłu gazu w Polsce
1200_CBA.jpg
CBA uderza w mafię paliwową. Zatrzymania w związku z wyłudzeniem 63 mln zł VAT

Kontrola zmian wprowadzonych w czasie inwestycji

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA jest odpowiedzialny za przesył gazu ziemnego na terenie kraju.

Kontrolę prowadza funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Rzeszowie. Dotyczy ona realizowanej w latach 2012-2016 rozbudowy w ramach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia. CBA sprawdzi zmiany wprowadzone w trakcie inwestycji. Chodzi o rozwiązania zamienne. Zbadane zostanie także zawieranie dodatkowych umów w trybach pozaprzetargowych i to, jak rozporządzano mieniem w tej spółce.

Czytaj także: 

Wyjaśnione ma być, czy mogło to doprowadzić do powstania szkody w wielkich rozmiarach po stronie Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA

Trzy do 9 miesięcy

Przewidywany czas trwania kontroli to 3 miesiące. Okres ten może zostać jednak przedłużony o kolejne 6 miesięcy w szczególnie uzasadnionych przypadkach. 

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA jest polskim operatorem odpowiedzialnym za przesył gazu ziemnego, spółką o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym - przypomniało CBA.


mbl


Czytaj także

Uchylono immunitet wrocławskiej prokurator. Prokuratura postawi jej korupcyjne zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 09:59
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet wrocławskiej prokurator podejrzewanej w związku z aferą korupcyjną. Sąd Najwyższy nie wyraził jednak zgody na aresztowanie kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA zatrzymało 7 osób powołujących się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 20:48
Agenci CBA zatrzymali siedem osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa, sześć z nich trafiło do tymczasowego aresztu, czterech zatrzymanych ma zarzuty przyjęcia 1,3 mln zł łapówki - podało w poniedziałek TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak ma spędzić w areszcie kolejne trzy miesiące. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:30
Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył w czwartek areszt stosowany wobec podejrzanego o korupcję Sławomira Nowaka. B. minister transportu ma spędzić w areszcie kolejne trzy miesiące. Jacek P. zostanie w areszcie do grudnia.
rozwiń zwiń