X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Procesje Bożego Ciała bez ograniczeń liczby uczestników. Abp Jędraszewski zaprasza do licznego udziału

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 06:53
Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się bez ograniczeń liczby uczestników. "Jedyne, o co apelujemy do wiernych, to aby zasłaniali usta i nos i zachowali dystans społeczny" – mówi rzecznik prasowy krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W wydanych 1 czerwca wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i kanclerz kurii ks. Tomasz Szopa, powołując się na rozporządzenie rządu z 29 maja, napisali, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników.

PAP Boże Ciało 2019 1200.jpg
Uroczystość Bożego Ciała. Procesje ulicami miast i wsi

Zaproszenie do licznego udziału

"Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału" – napisał abp Jędraszewski.

Przypomniał przy tym o konieczności utrzymywania odpowiednich odległości między uczestnikami procesji lub zasłaniania ust i nosa.

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpocznie się 11 czerwca mszą św. o g. 9.00 w katedrze na Wawelu. Następnie traktem królewskim wierni udadzą się na Rynek, zatrzymując się przy ołtarzach zlokalizowanych przy kościołach: św. Idziego, śś. Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej. W procesji tej co roku uczestniczy kilka tysięcy osób.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież: módlmy się słowami św. Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 11:19
Papież Franciszek przypomniał w środę słowa św. Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!", wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku podczas mszy w Warszawie w trakcie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Zachęcił, by je powtarzać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachęcam biskupów do odwoływania dyspens od uczestnictwa w mszach św.". Apel abp. Gądeckiego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 16:01
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca biskupów do odwoływania ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych mszach św. Sugeruje, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób, które czują obawę przed zarażeniem - podano w wydanym komunikacie przewodniczącego KEP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopniowe odwoływanie dyspensy. Abp Gądecki: wierni mogą wracać do kościoła

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 14:29
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaprosił wiernych, by powrócili do normalnego uczestnictwa w mszach świętych.
rozwiń zwiń