X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przywracają pamięć". Prezydencki lekarz o albumach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 06:58
Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa unikatowe albumy: "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja". - To cenny materiał - mówi o najnowszych publikacjach Polskiego Radia ówczesny prezydencki lekarz Narcyz Sadłoń. 
Audio
  • Prezydencki lekarz: dzięki temu zbiorowi będzie można przywrócić w pamięci wiele wydarzeń i wartościowych wypowiedzi (IAR)
Prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, 2009 r.
Prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, 2009 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Cenny materiał przywracający pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim i innych osobach, które zmarły tragicznie 10 kwietnia 2010 roku - mówi dr Narcyz Sadłoń. Publikacje to zbiór wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nagrań po katastrofie w Smoleńsku.

Krzysztof Czabański PR1 11.2019
"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

Dr Narcyz Sadłoń powiedział, że materiał ten pozwala odnosić się do tragicznych wydarzeń sprzed dekady w sposób racjonalny i przemyślany. Dodał, że publikacje Polskiego Radia mogą pobudzić do głębokiej refleksji, że jesteśmy świadkami wielkiej historii Polski.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Prezydencki lekarz dodał, że dzięki temu zbiorowi będzie mógł przywrócić w pamięci wiele wydarzeń i wartościowych wypowiedzi. Doktor zaznaczył, że publikacje te pozwolą też ponownie odczytać niewątpliwą domenę profesora Lecha Kaczyńskiego i jego działalności politycznej, czyli dalekowzroczność, ale też uczciwość, wiarygodność i kompetencję polityczną.

Albumy Polskiego Radia na 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Albumy Polskiego Radia na 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

- To jest coś, co powodowało, że dziś nie mamy wątpliwości, że prezydent RP był mężem stanu, człowiekiem właściwym we właściwym miejscu - dodał były współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

album2 1200.jpg
"Wyraz narodowej pamięci". Unikatowe albumy Polskiego Radia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej

Wyjątkowe wydawnictwa

Album "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" jest pełnym fonograficznym kompendium wiedzy na temat prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Na pięciu płytach CD zamieszczone są archiwalne wypowiedzi prezydenta z całego okresu jego urzędowania.

Album "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku" składa się z dwóch płyt. W warstwie słownej wydawnictwa znajdują się archiwalne nagrania wypowiedzi ważnych postaci Kościoła oraz polskiej polityki i najnowszej historii zarejestrowane w czasie uroczystości żałobnych, które odbyły się po 10 kwietnia 2010 roku.

pg

Czytaj także

"Nigdy nie zostawiała człowieka w potrzebie". Prezydent odsłonił tablicę pamiątkową Marii Kaczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 19:10
- To była wspaniała osoba, o niezwykłym charakterze, szanowała każdego człowieka. To było w niej wielkie - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w Rabce-Zdroju odsłonił tablicę pamiątkową Marii Kaczyńskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Msza święta i kwiaty przed pomnikami. Uczczono ofiary katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 09:55
W warszawskim kościele seminaryjnym sprawowana była msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyli w niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Następnie złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyraz narodowej pamięci". Unikatowe albumy Polskiego Radia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:13
Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa unikatowe albumy: "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że materiały, ze względu na unikatowy charakter archiwalnych nagrań, spełniają funkcję edukacyjną i stanowią edytorski i fonograficzny wyraz narodowej pamięci.
rozwiń zwiń