X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 08:24
- Wydanie tych albumów to przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Audio
  • Krzysztof Czabański: upamiętnienie ofiar katastrofy w Smoleńsku jest oczywiste wobec ludzi, którzy działają na rzecz interesu państwowego (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: PR1
ALBUM SMOLENSK 1200.jpg
10. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia

Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa albumy stanowiące fonograficzny i edytorski wyraz narodowej pamięci. To "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja".

10. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia >>>

- To jest przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych. Dla mnie te albumy to również sprawa osobista. Śp. prezydent Lech Kaczyński był bliskim kolegą w różnych działaniach publicznych i politycznych, był kimś niesłychanie bliskim, osobą niezwykle znaczącą - mówił Krzysztof Czabański.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że albumy "mają również aspekt bardzo osobisty". - Wspomnienie różnych sytuacji w których miałem zaszczyt uczestniczyć - mówił. - Upamiętnienie ofiar katastrofy w Smoleńsku jest oczywiste wobec ludzi, którzy działają na rzecz interesu państwowego - podkreślił.

smoleńsk1200.jpg
Na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominamy ofiary katastrofy smoleńskiej.

Polityk, który działał na rzecz polskiej racji stanu

- W przypadku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego mieliśmy do czynienia z politykiem wyjątkowym w naszej historii od 1945 roku, który działał na rzecz polskiej racji stanu i naszego interesu państwowego - zaznaczył.

- W przemówieniach śp. Lecha Kaczyńskiego zebranych w albumie Polskiego Radia jest bardzo aktualne przesłanie dla polskiej polityki, że jako kraj musimy być silni, niezależni i walczyć o swoją pozycję w Europie i na świecie - mówił przewodniczący RMN.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 08.14

pb/ag

Czytaj także

Uroczystości rocznicowe w Smoleńsku. Sasin: weźmie w nich udział delegacja czysto państwowa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:04
Niespełna 50-osobowa delegacja uda się do Smoleńska na obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. - Na uroczystości rocznicowe do Smoleńska pojedzie delegacja czysto państwowa, obejmująca osoby pełniące funkcje publiczne, w tym m.in. premiera - powiedział wicepremier Jacek Sasin. Według niego zamiar udania się do Smoleńska miał Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą skromne, ale godne". Szef KPRM o planie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:38
- Wkrótce rząd przedstawi plan wizyty w Smoleńsku. Dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą skromne, ale godne - powiedział w Sejmie szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wciąż widać wyrwę po tych, którzy zginęli 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 14:53
- Katastrofa smoleńska była wielką narodową traumą - podkreślił prezydent w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". - Chociaż minęło 10 lat od tej tragedii, to przeżywam ją mocno i widzę wyrwę, jaka została po tych, którzy zginęli - mówił Andrzej Duda.
rozwiń zwiń