X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arcybiskup Stanisław Gądecki: w czasie epidemii potrzebna jest solidarność

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 09:20
O wyrozumiałość wobec ograniczeń, które wiążą się ze stanem epidemii zaapelował w przesłaniu na piątą niedzielę Wielkiego Postu arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski wezwał do solidarności oraz modlitwy za osoby, które pełnią służbę publiczną.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław GądeckiFoto: Twitter / EpiskopatNews

Arcybiskup Gądecki poprosił wiernych o respektowanie zasad bezpieczeństwa. "Kościoły nie są zamknięte, są otwarte dla modlitwy prywatnej, niemniej jednak jesteśmy zobowiązani do respektowania porządku naturalnego, jaki jest wymuszony przez stan epidemii" - powiedział arcybiskup.

modlitwa wiara Msza święta kościół 663px.jpg
Biskup płocki przedłużył do 12 kwietnia dyspensę od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej

Solidarność

Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił uwagę na niepokoje spowodowane skutkami epidemii, jak obawa o "miejsca pracy, o możliwość utrzymania rodzin, o krach, który może spowodować załamanie całej gospodarki". Arcybiskup Gądecki powiedział, że "potrzebni są ludzie, którzy wyjdą z pomocą do tych, którzy są starzy, samotni, którzy potrzebują, by ktoś im zrobił i przyniósł zakupy, potrzeba też kontaktu choćby telefonicznego, aby ludzie nie czuli się całkowicie samotni". Podkreślił, że solidarność jest potrzebna w czasie epidemii i w czasach, które po niej nadejdą.

Błogosławieństwo

Arcybiskup Gądecki udzielił także błogosławieństwa na "to działanie, które będzie działaniem pełnym miłości Chrystusowej, odzwierciedleniem miłości Chrystusowej w naszej doczesnej rzeczywistości".

Codziennie o 20.30 na profilu archidiecezji poznańskiej arcybiskup Gądecki prowadzi modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii.

IAR


Czytaj także

Abp Gądecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 00:50
Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokonał aktu zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Po modlitwie różańcowej transmitowanej on-line w kaplicy arcybiskupów poznańskich zwracał się do Boga słowami aktu zawierzenia, prosząc również o "oddalenie pandemii koronawirusa".
rozwiń zwiń