X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Urzędy sobie nie radzą". Jest raport NIK o obsłudze cudzoziemców przez administrację

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 09:48
Najwyższa Izba Kontroli ma poważne zastrzeżenia do obsługi przez administrację publiczną cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Polski.
Audio
  • NIK o przygotowaniu administracji publicznej do obsługi cudzoziemców - Martyna Szymczakowska (IAR)
Budynek Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie
Budynek Najwyższej Izby Kontroli w WarszawieFoto: nik.gov.pl

Według najnowszego raportu NIK urzędy wojewódzkie nie radzą sobie z obsługą rosnącej liczby cudzoziemców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt. - Powodem są problemy kadrowe w urzędach i niewystarczające finansowanie ich działalności - mówi rzeczniczka NIKu Ksenia Maćczak. Jak informuje, czas legalizacji pobytu przyjeżdżających z zagranicy w ciągu czterech lat wydłużył się ponad trzykrotnie - z 64 do 206 dni. - W skrajnym przypadku cudzoziemiec na wydanie decyzji czekał ponad trzy lata - dodaje rzeczniczka Izby.

Nieprawidłowości w wydawaniu dokumentów

Kontrola procedury wydawania zezwoleń pobytowych na pracę i dokumentów podróży wykazała nieprawidłowości w 70 procentach spraw. - Średni czas postępowań w skontrolowanych urzędach wojewódzkich dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców systematycznie się wydłużał i różnił pomiędzy poszczególnymi województwami. Na przykład w 2018 roku w województwie lubelskim wynosił 116 dni, a w dolnośląskim - 328 dni. Choć, co do zasady, wszystkie te postępowania powinny się zakończyć w ciągu 90 dni - wyjaśnia Ksenia Maćczak.

Takie sytuacje powodują skargi cudzoziemców. Wojewódzkie Sądy Administracyjne w okresie od maja 2014 do listopada 2018 roku wydały 115 wyroków stwierdzających bezczynność lub przewlekłość postępowania, w związku z czym wojewodowie będą musieli zapłacić łącznie ponad 200 tysięcy złotych.

Na początku 2019 roku ważne dokumenty potwierdzające prawo pobytu na terytorium Polski posiadało ponad 372 tysiące cudzoziemców.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologiczna bomba w Zgierzu. NIK wzywa spółkę do działań naprawczych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 19:49
Krzysztof Kwiatkowski, prezes najwyższej Izby Kontroli, wezwał marszałka województwa łódzkiego oraz prezydenta Zgierza do działań naprawczych. Chodzi o składowiska odpadów Eko-Boruta w Zgierzu nieopodal Łodzi, które - jak podkreśla Kwiatkowski - są zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport NIK ws. 500+. Wiemy, jak gminy wydają pieniądze na program

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 08:25
Gminy zgodnie z przeznaczeniem wykorzystują środki przyznane na realizację programu "Rodzina 500+" - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.
rozwiń zwiń