X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Doradca Białego Domu nie pozostawia złudzeń. "Wyeliminowanie wirusa jest nierealne"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:16
- Nie ma możliwości wyeliminowania COVID-19 z życia społeczeństwa – stwierdził główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci. Podczas spotkania z waszyngtońskim think tankiem CSIS Fauci stwierdził, że USA zbliżają się do momentu "normalności", czyli życia z koronawirusem.
Anthony Fauci podkreślił, że wirusa nie da się wyeliminować ze społeczeństwa
Anthony Fauci podkreślił, że wirusa nie da się "wyeliminować" ze społeczeństwa Foto: PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Jak dodał, wariant koronawirusa "omikron, ze swoją niezwykłą, bezprecedensową zdolnością do przenoszenia się, ostatecznie dopadnie prawie wszystkich", a wyeliminowanie choroby powodowanej przez wirusa jest nierealne.

Powrót do normalności

Według Fauciego USA wejdą niedługo w nowy etap, "w którym będzie wystarczająco środków ochrony w społeczeństwie, wystarczająco dostępnych lekarstw, więc jeśli u kogoś z grupy podwyższonego ryzyka dojdzie do zakażenia, bardzo łatwo będzie go wyleczyć".

- Gdy już tam dotrzemy, nastąpi przemiana, a w tym momencie możemy znajdować się u jej progu - przekazał Fauci. Dodał jednak, że w sytuacji, gdy dziennie w USA wykrywa się prawie milion nowych zakażeń, rejestruje prawie 150 tys. hospitalizacji i ponad 1200 zgonów związanych z COVID -19, kraj nie znalazł się jeszcze na tym etapie.

Według oficjalnych danych w USA hospitalizowanych jest obecnie ponad 145,9 tys. osób z COVID -19, przy czym znaczący odsetek trafił do szpitala z innych przyczyn, np. z powodu urazu, a zakażenie wykryto u tych osób po wykonaniu rutynowego testu na obecność koronawirusa.

Kolejne rekordy

Liczba hospitalizowanych osiągnęła rekordowy poziom. Powoduje to przeciążenie placówek i zmusza stany do szukania rozwiązań awaryjnych.

"Szpitale coraz częściej zmagają się z problemami kadrowymi - nie tylko z powodu zwiększonego zapotrzebowania, ale również dlatego, że ich pracownicy, którzy są w grupie wysokiego ryzyka infekcji, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność COVID muszą się izolować" – podkreśla CNN.

Jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA w ciągu ostatniego tygodnia codziennie notowano średnio ponad 754 200 nowych przypadków COVID-19 - trzykrotnie więcej niż średnia z ostatniej zimy oraz 4,5 razy więcej niż 1 września, gdy falę zakażeń powodował wariant koronawirusa Delta.

Czytaj także:

"Osoby w pełni zaszczepione stanowią coraz większą część osób hospitalizowanych z COVID-19, ale hospitalizacje wśród tych, którzy otrzymali dawkę przypominającą są wciąż rzadkie. (…) Ryzyko hospitalizacji było ośmiokrotnie wyższe u osób nieszczepionych niż u osób w pełni zaszczepionych. W ostatnim tygodniu listopada dane Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dowodziły, że wskaźniki hospitalizacji były około 17 razy wyższe u osób nieszczepionych niż w pełni zaszczepionych" – podaje CNN.

as

Czytaj także

USA: ponad 50 mln zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 04:11
Według wyliczeń agencji Reuters liczba zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła od początku pandemii 50 milionów. Zmarło ponad 800 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: ponad 1,13 mln nowych zakażeń. To najwyższy na świecie dobowy przyrost od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 05:07
W Stanach Zjednoczonych padał kolejny rekord pandemii koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zanotowano ponad milion 100 tysięcy infekcji. Zdecydowaną większość przypadków COVID-19 powoduje bardzo zaraźliwy wariant omikron.
rozwiń zwiń