X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: rekord hospitalizacji z powodu COVID-19. Szpitale zmagają się z brakiem personelu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 01:43
Liczba pacjentów chorych na COVID-19 w amerykańskich szpitalach osiągnęła rekordowy poziom ponad 145 900 osób. Wzrost zakażeń związany jest z szybkim rozprzestrzenianiem się omikrona. Powoduje to przeciążenie placówek i zmusza władze poszczególnych stanów do szukania rozwiązań awaryjnych.
Liczba pacjentów chorych na COVID-19 w amerykańskich szpitalach osiągnęła do wtorku rekordowy poziom
Liczba pacjentów chorych na COVID-19 w amerykańskich szpitalach osiągnęła do wtorku rekordowy poziomFoto: PAP/AA/ABACA

Według danych resortu zdrowia liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 przewyższyła poprzedni szczyt - z 14 stycznia 2021 roku - osób leczonych w szpitalach, który wyniósł 142 246.

W szpitalach brakuje personelu

Szpitale coraz częściej zmagają się z problemami kadrowymi - nie tylko z powodu zwiększonego zapotrzebowania, ale również dlatego, że ich pracownicy, którzy są w grupie wysokiego ryzyka infekcji, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa muszą się izolować - podkreśla CNN.

Stan Wirginia ogłosił np. ograniczony stan wyjątkowy i zezwolił szpitalom na zwiększenie liczby łóżek. Teksas zatrudnił do pomocy i szkoli obecnie ok. 2,7 tys. pracowników medycznych. Kentucky zmobilizowało Gwardię Narodową, która przyszła w sukurs 30 placówkom służby zdrowia.

USA biją kolejne, smutne rekordy

Jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA w ciągu ostatniego tygodnia codziennie notowano średnio ponad 754 200 nowych przypadków COVID-19 - trzykrotnie więcej niż średnia z ostatniej zimy oraz 4,5 razy więcej niż 1 września, gdy falę zakażeń powodował wariant koronawirusa Delta.

Osoby w pełni zaszczepione stanowią coraz większą część osób hospitalizowanych z COVID-19, ale hospitalizacje wśród tych, którzy otrzymali dawkę przypominającą są wciąż rzadkie. (…) Ryzyko hospitalizacji było ośmiokrotnie wyższe u osób nieszczepionych niż u osób w pełni zaszczepionych. W ostatnim tygodniu listopada dane Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dowodziły, że wskaźniki hospitalizacji były około 17 razy wyższe u osób nieszczepionych niż w pełni zaszczepionych - podaje CNN.

Czytaj także:

kp

Czytaj także

Pfizer pracuje nad szczepionką przeciw omikronowi. Wiemy, kiedy będzie gotowa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 21:08
Opracowywana przez Pfizer szczepionka przeciwko wariantowi omikron będzie gotowa w marcu - poinformował szef koncernu Albert Bourla. Jednocześnie przyznał, że wciąż nie jest jasne, czy specjalny preparat przeciwko wariantowi jest konieczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: ponad 1,13 mln nowych zakażeń. To najwyższy na świecie dobowy przyrost od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 05:07
W Stanach Zjednoczonych padał kolejny rekord pandemii koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zanotowano ponad milion 100 tysięcy infekcji. Zdecydowaną większość przypadków COVID-19 powoduje bardzo zaraźliwy wariant omikron.
rozwiń zwiń