X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: ponad 1,13 mln nowych zakażeń. To najwyższy na świecie dobowy przyrost od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 05:07
W Stanach Zjednoczonych padał kolejny rekord pandemii koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zanotowano ponad milion 100 tysięcy infekcji. Zdecydowaną większość przypadków COVID-19 powoduje bardzo zaraźliwy wariant omikron.
Poprzedni rekord wynosił 1,03 mln zakażeń i był zanotowany w USA 3 stycznia.
Poprzedni rekord wynosił 1,03 mln zakażeń i był zanotowany w USA 3 stycznia.Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Poprzedni rekord wynosił 1,03 mln zakażeń i był zanotowany w USA 3 stycznia. Średnia siedmiodniowa dla nowych infekcji potroiła się w ciągu dwóch tygodni do ponad 700 000 dziennie.

W poniedziałek ponad 135 500 osób było hospitalizowanych z powodu COVID-19, co także jest rekordem. Liczba zgonów w USA wynosi średnio 1700 dziennie.

Utrudnienia w funkcjonowaniu szkół i komunikacji 

Szybki wzrost liczby zakażeń zakłócił pracę szkół, które zmagają się z nieobecnością personelu, nauczycieli i kierowców autobusów. Chicago odwołało zajęcia już czwarty dzień z rzędu, ponieważ lokalne władze szkolne i nauczyciele nie doszli do porozumienia, jak radzić sobie ze zwiększoną liczbą infekcji.

W Nowym Jorku zawieszone zostało funkcjonowanie trzech linii metra ze względu na dużą liczbę chorych pracowników. Plany firm dotyczące powrotu pracowników do pracy stacjonarnej również zostały pokrzyżowane.

Koronawirus w Polsce

Minionej doby potwierdzono w Polsce 7 785 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w woj. mazowieckim, najmniej w woj. podlaskim. Zmarło 19 chorych, w tym 14, u których występowały choroby współistniejące. Wyzdrowiało 12 932 pacjentów.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 220 984 zakażenia. Zmarło 99 761 osób z powodu COVID-19.

Posłuchaj
00:54 11494273_1.mp3 USA: kolejny rekord liczby zakażeń koronawirusem. Z Waszyngtonu - Marek Wałkuski (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: dzięki szczepieniom zachowujemy standard życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 19:45
- Każdy z nas powinien spotkać się z wirusem, najpełniej w warunkach kontrolowanych, kiedy podchodźmy do szczepienia. Dużo gorzej gdy będą to warunki niekontrolowane, nasza reakcja jeśli chodzi o skutki zdrowotne jest mało przewidywalna - mówiła w Polskim Radiu 24 Dr Aneta Afelt Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błyskawiczny wzrost zakażeń omikronem w Polsce. Potwierdzono pierwsze zgony

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:44
W Polsce wykryto jak dotąd 193 przypadki zakażeń omikronem. Jak wskazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, jest to wzrost o siedem-osiem procent w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dodał, że najwięcej infekcji występuje w województwie pomorskim oraz mazowieckim.
rozwiń zwiń