X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stowarzyszenie Memoriał broni się przed likwidacją. Walka rozegra się w sądzie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:01
Przedstawiciele stowarzyszenia Memoriał oświadczyli na konferencji prasowej, że sformułowano już zespół prawników, którzy będą bronić w sądzie organizacji przed likwidacją. Organizacja odrzuca też zarzuty Prokuratury Generalnej o naruszenie ustawy o "zagranicznych agentach". 
Likwidacji Memoriału chce rosyjska Prokuratura Generalna (nz siedziba rządu i premiera Rosji)
Likwidacji Memoriału chce rosyjska Prokuratura Generalna (n/z siedziba rządu i premiera Rosji)Foto: Anastasia Mazureva/ Shutterstock

Rosyjski Memoriał będzie bronił się przed likwidacją, ale nie ujawni linii obrony - powiedziała na konferencji prasowej w Moskwie członek rady stowarzyszenia Tatiana Głuszkowa. W ubiegłym tygodniu Prokuratura Generalna zwróciła się do Sądu Najwyższego z wnioskiem o likwidację Międzynarodowego Memoriału. W tym samym czasie moskiewska prokuratura zażądała likwidacji Centrum Obrony Praw Człowieka „Memoriał”.

Uczestniczący w konferencji prasowej przedstawiciele Memoriału oświadczyli, że stawiane organizacji zarzuty o łamanie ustawy o "zagranicznych agentach" i próbie usprawiedliwienia ekstremizmu są bezzasadne. Tatiana Głuszkowa z Memoriału zapewniła, że działacze i prawnicy zrobią wszystko, aby stowarzyszenie nie zostało zlikwidowane. - Memoriał to nie jest organizacja, Memoriał to wartości i ludzie, którzy reprezentują te wartości. Memoriał istnieje i będzie istniał dopóty, dopóki są ci ludzie - podkreśliła działaczka stowarzyszenia.

W trakcie konferencji prasowej przedstawiciele Memoriału oświadczyli, że sformowany został już zespół prawników, którzy będą reprezentować organizację w sądach. Na czele zespołu stoją dwaj znani prawnicy, broniący do tej pory więźniów politycznych: Genri Rieznik i Ilia Nowikow.

Memoriał powstał w 1988 roku. Jego współzałożycielami byli między innymi dwaj radzieccy dysydenci: laureat Pokojowej Nagrody Nobla Andriej Sacharowa oraz współtwórca konstytucyjnych mechanizmów obrony praw człowieka i wolności obywatelskich Sierigiej Kowalow. Stowarzyszenie bada zbrodnie stalinowskie i upamiętnia ofiary sowieckich represji politycznych, a także prowadzi Centrum Obrony Praw Człowieka.

Posłuchaj
00:49 memoriał - spec - jastrzebski .mp3 Rosyjski Memoriał będzie bronił się przed likwidacją, ale nie ujawni linii obrony - powiedziała na konferencji prasowej w Moskwie członek rady stowarzyszenia Tatiana Głuszkowa - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Zobacz także: rozmowę z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem w "Salonie politycznym Trójki"

Czytaj także: 

mbl

Czytaj także

Merkel po rozmowie z Putinem: wykorzystywanie migrantów w wojnie z UE jest nieludzkie i nieakceptowalne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 16:20
Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała dziś z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Konsultacje telefoniczne dotyczyły obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Rzecznik rządu federalnego poinformował, że Angela Merkel poprosiła Władimira Putina o wywarcie wpływu na reżim w Mińsku, odpowiedzialny za kryzys migracyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzięki ich obecności nasze tradycje są wciąż podtrzymywane". Ambasador RP spotkał się z Polonią na Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:05
Ambasador Polski w Rosji uczcił Narodowe Święto Niepodległości wspólnie z przedstawicielami Domu Polskiego na Kamczatce. Krzysztof Krajewski od kilku dni podróżuje po rosyjskim Dalekim Wschodzie spotykając się z Polonią i odwiedza miejsca, upamiętniające śmierć polskich zesłańców i ofiar stalinowskich represji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef dyplomacji UE potępił plan likwidacji rosyjskiego "Memoriału"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 15:10
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell potępił plan likwidacji stowarzyszenia "Memoriał". Rosyjska Prokuratura Generalna zwróciła się z wnioskiem w tej sprawie do Sądu Najwyższego. Stowarzyszenie bada stalinowskie zbrodnie i dokumentuje łamanie praw obywatelskich we współczesnej Rosji. Cieszy się międzynarodowym uznaniem i współpracuje z wieloma krajami.
rozwiń zwiń