X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mur na granicy z Białorusią. Francuski polityk popiera pomysł Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 11:15
- Jestem za budową muru na granicy polsko-białoruskiej - zadeklarował Robert Menard, mer Beziers i współzałożyciel organizacji Reporterzy bez Granic (RSF) w rozmowie z francuską BMF TV. - To jest nasza sprawa - stwierdził. 
Żołnierze WOT wspierają straż graniczną w zabezpieczaniu granicy z Białorusią
Żołnierze WOT wspierają straż graniczną w zabezpieczaniu granicy z BiałorusiąFoto: DWOT / terytorialsi.wp.mil.pl

- Polacy mają rację, że bronią się przed instrumentalizacją migracji prowadzoną przez reżim białoruski, ponieważ ona prowadzi do ich destabilizacji, a może prowadzić do destabilizacji Francji i to jest nasza sprawa - stwierdził w czwartkowym wywiadzie dla stacji BMF TV Robert Menard, mer Beziers i współzałożyciel organizacji Reporterzy bez Granic (RSF).

"Jestem za budową muru"

- Nie chciałbym być na miejscu Polaków i przypominam, że ci sami ludzie w Europie, którzy popierają obecnie budowę muru na granicy UE krytykowali politykę Donalda Trumpa, a jak się okazało w tym akurat punkcie miał on rację - dodał polityk. - Jestem za budową muru na granicy polsko-białoruskiej - podkreślił. 

Menard przyznał również, że warto rozmawiać z władzami Iraku i Syrii, aby wpłynąć na nich, by ograniczyli napływ migrantów ze swoich krajów.

Mur na granicy z Białorusią

Tymczasem już w grudniu ruszy budowa stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej - potwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Konstrukcja zostanie wzniesiona na odcinku 180 kilometrów, będzie wysoka na 5,5 metra. W prace zostanie zaangażowanych kilka dużych firm, które mają pracować przez 24 godziny na dobę, w systemie trójzmianowym

Budowa powinna ruszyć w drugiej połowie grudnia i potrwać 180 dni. Zapora będzie składała się z pięciometrowych stalowych słupów, na których dodatkowo zostanie umieszczony zwój drutu. Na granicy mają się też pojawić czujniki ruchu i kamery.

Posłuchaj
00:38 mur - na granicy - spec - surowka.mp3 W prace przy budowie muru zostanie zaangażowanych kilka dużych firm, które mają pracować przez 24 godziny na dobę, w systemie trójzmianowym - relacja Karola Surówki (IAR)

W ostatnich miesiącach wojsko przygotowało na granicy polsko-białoruskiej tymczasową zaporę na blisko dwustukilometrowym odcinku.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak w "Sygnałach Dnia"

Czytaj także: 


mbl

Czytaj także

"Polska nie uzna żadnych ustaleń podjętych ponad naszymi głowami". Prezydent o rozmowie Merkel-Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:33
- Jesteśmy suwerennym państwem, które ma prawo samo decydować o sobie i będziemy to prawo egzekwowali w sposób bezwzględny - powiedział podczas wizyty w Czarnogórze prezydent Andrzej Duda, zapewniając, że "Polska nie uzna żadnych ustaleń, które zostałyby podjęte ponad naszymi głowami". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaklinanie rzeczywistości". Spięcie ambasadorów Polski i Niemiec w UE dot. rozmowy Merkel - Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 06:11
Dziś w Warszawie odbędzie się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Niemiec w sprawie sytuacji na granicy. Z kolei w środę premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a w Brukseli doszło do spięcia ambasadorów Polski i Niemiec w sprawie rozmów z Aleksandrem Łukaszenką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten kryzys ma wymiar bezpieczeństwa i humanitarny". Koziński o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 09:45
- Posługiwanie się tylko jedną z retoryk, mówiąc o kryzysie na granicy, jest fałszywe - stwierdził w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko co Najważniejsze"). Gośćmi audycji byli także Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń