X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pozwoli reagować szybko i umożliwi zmniejszenie liczby wojska". Raubo o zaporze na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 21:15
- Zapora, która powstanie na granicy polsko-białoruskiej, to ważna inwestycja, sprawdzi się, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w dłuższej perspektywie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, ekspert ds. bezpieczeństwa. 
Dr Jacek Raubo
Dr Jacek RauboFoto: PR24

Gość PR24 mówił o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Jego zdaniem kwestia punktowego tworzenia grup ludzi przy polskiej granicy jest jednym z elementów presji migracyjnej. Migranci, próbujący z terytorium Białorusi sforsować granicę z Polską, założyli kolejne obozowisko przy przejściu granicznym Bruzgi.


1200 żołnierze granica free.jpg
Ustawa o ochronie granicy państwowej. Rząd przyjął projekt nowelizacji

- To wszystko pokazuje skomplikowaną sytuację naszych żołnierzy oraz wysoce problematyczną kwestię wynikającą z potrzeby rozdzielenia sił i środków i skomasowania na naszej granicy tak dużego kontyngentu wojskowego. Strona białoruska stara się rozciągnąć nasze siły - podkreślił ekspert.

"Zmiana zasad zachowania strony białoruskiej względem granic"

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Nowe przepisy mają zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną oraz umożliwią w obszarze przygranicznym, na specjalnych zasadach, pracę dziennikarzy. Budowa zapory natomiast rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie prowadzona non stop.

Czytaj także:

- Zmiana zasad zachowania strony białoruskiej względem granic wymaga od nas stworzenia w dłuższej perspektywie nowych elementów architektonicznych. Jestem zwolennikiem powstania zapory. Bariera graniczna będzie bowiem jednym z elementów zabezpieczenia. Zauważmy, iż ona pozwoli szybciej reagować, tak by nie trzeba było utrzymywać tam szeregu żołnierzy - mówił dr Jacek Raubo.


Posłuchaj
24:39 PR24_mp3 2021_11_15-20-33-14.mp3 Dr J. Raubo o budowie zapory na granicy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Jacek Raubo, ekspert ds. bezpieczeństwa

Data emisji: 15.11.2021

Godzina: 20:33 

Czytaj także

"Ci, którzy atak hybrydowy zapoczątkowali, będą go nasilać". Ekspert o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 13:55
- Ataki na Polskę ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki będą się nasilać, ponieważ trafiły na podatny grunt - tak o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Szopa z portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wbrew temu, co mówi opozycja, nasze działania mają poparcie wielu państw". Kryj o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 17:10
- Zarówno przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów, przedstawiciele amerykańskiej administracji, jak i NATO jednoznacznie mówią, że Polska broni granic zewnętrznych Sojuszu i ma w tym względzie pełne wsparcie - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj z PiS. 
rozwiń zwiń