X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sebastian Pinera dokończy swoją kadencję. Senat nie zgodził się na usunięcie prezydenta Chile z urzędu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 05:26
Senat Chile, wyższa izba parlamentu tego kraju, odrzucił w głosowaniu uruchomioną wobec prezydenta Sebastiana Pinery procedurę impeachmentu. Prawicowy polityk jest podejrzany o udział w korupcji przy prywatyzacji jednej ze spółek wydobywczych.
Protestujący w pobliżu Kongresu Chilijczyk trzymający transparent ze zdjęciem Sebastiana Pinery i podpisem oskarżony, który tanio sprzedał kraj
Protestujący w pobliżu Kongresu Chilijczyk trzymający transparent ze zdjęciem Sebastiana Pinery i podpisem "oskarżony, który tanio sprzedał kraj"Foto: RODRIGO GARRIDO / Reuters / Forum

Jak poinformował chilijski dziennik "La Tercera", podczas głosowania większość senatorów, głównie polityków prawicy, opowiedziała się za pozostawieniem Pinery na urzędzie głowy państwa.

W trakcie debaty wskazywano, że impeachment miałby jedynie symboliczne znaczenie, gdyż w marcu 2022 r. kończy się kadencja obecnego prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE
wybory 1200 pap.jpg
Wybory parlamentarne w Argentynie. Peroniści częściowo odrabiają straty

W niedzielę wybory prezydenckie w Chile

"La Tercera" wskazuje, że w odbywających się w niedzielę wyborach prezydenckich Pinera nie startuje, gdyż dwukrotnie już pełnił urząd szefa państwa. Trzeciej kadencji na stanowisku prezydenta chilijska konstytucja nie przewiduje.

9 listopada Kongres Narodowy, niższa izba parlamentu Chile, wyraziła zgodę na usunięcie z urzędu Sebastiana Pinery po pojawieniu się wobec niego zarzutów korupcyjnych i wszczęciu śledztwa wobec prezydenta.

Polityk oskarżany o nadużycia

Zgodnie ze stawianymi szefowi państwa zarzutami Pinera, jego dwaj synowie oraz osoby z najbliższego otoczenia miały ukryć część środków z prywatyzacji spółki wydobywczej Dominga na kontach bankowych na Wyspach Dziewiczych, karaibskim raju podatkowym.

Według oskarżycieli do nadużyć ze strony prezydenta Sebastiana Pinery i jego najbliższego otoczenia miało dojść w 2010 r., czyli podczas pierwszej kadencji na stanowisku głowy państwa.

ms

Zobacz więcej na temat: Chile Ameryka ŚWIAT

Czytaj także

Grzywna dla prezydenta Chile. Sebastián Piñera ukarany za brak maseczki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 01:35
Prezydent Chile Sebastián Piñera został ukarany grzywną w wysokości trzech i pół tysiąca dolarów za brak maseczki w miejscu publicznym. Na początku grudnia w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie prezydenta z kobietą, którą spotkał podczas spaceru na plaży. Na fotografii ani Sebastián Piñera, ani spotkana przezeń kobieta nie mają maseczek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krwawe rozruchy w ekwadorskim więzieniu. Co najmniej 68 osadzonych nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 02:36
W więzieniu w największym mieście Ekwadoru, Guayaquil, doszło do kolejnych starć między więźniami. Do tej pory w rozruchach zginęło 68 osób. Kolejnych 25 więźniów jest rannych.
rozwiń zwiń