X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja: od dziś Tatry zamknięte dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 14:15
Od poniedziałku zostały zamknięte wysokogórskie szlaki turystyczne w słowackiej części Tatr. Ograniczenie potrwa do połowy czerwca przyszłego roku. Oznacza to, że turyści wędrujący szlakami po stronie polskiej nie będą mogli przechodzić na słowacką stronę Tatr. Takie ograniczenie jest wprowadzane co roku na okres zimowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Zakaz wędrówek szlakami powyżej schronisk górskich jest wprowadzany co roku przez naszych południowych sąsiadów z uwagi na ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo turystów. 

niedźwiedź kosz na śmieci odpady 1200.jpg
W Tatrach schodź niedźwiedziom z drogi

Popularne wśród polskich turystów szlaki, które łączą się ze słowackimi ścieżkami, są m.in. na Rysach, Kasprowym Wierchu czy Wołowcu.

Jan Krzeptowski Sabała, pracownik TPN i przewodnik tatrzański, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że za złamanie zakazu grożą surowe kary o wysokości do 100 euro. Dodał, że turyści nie mogą od dziś wejść na żaden szczyt ani żadną przełęcz. "Mogą jedynie - jak wyjaśniał- wędrować kilkoma dolinami, ale tylko do schronisk".

Posłuchaj
00:19 11375609_1.mp3 Jan Krzeptowski Sabała: od listopada Tatry zamknięte dla turystów (IAR) 

W sezonie zimowym w słowackich Tatrach pozostaną otwarte schroniska górskie, poza najwyżej położonym w Tatrach - schroniskiem pod Rysami. Należy mieć jednak na uwadze obostrzenia związane z pandemią.

Szlaki turystyczne po polskiej stronie Tatr są otwarte przez cały rok, ale od 1 kwietnia do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po górach od zmroku do świtu.

Czytaj także:

bf

Czytaj także

TOPR – bohaterstwo jest ich zawodem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 05:40
- Żeby ratować ludzi, trzeba kochać ludzi i góry. Nie idzie się wtedy, kiedy się ma ochotę ratować kogoś, tylko wtedy jak jest najgorsza pogoda, deszcz, burza, lawina, Boże Narodzenie, Sylwester – tak o zawodzie ratownika górskiego mówił Stanisław Gąsienica-Byrcyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remonty szlaków w Tatrach. Turyści będą mieli utrudniony dostęp do Morskiego Oka

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 09:48
Jak poinformował Tatrzański Park Narodowy, turyści wybierający się w poniedziałek do Morskiego Oka w Tatrach muszą się liczyć z utrudnieniami związanymi z remontem tego popularnego szlaku. Droga będzie także zamknięta dla pojazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczna lawina w Tatrach. Głazy osuwały się w rejonie Morskiego Oka

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 15:30
Do niebezpiecznego zjawiska doszło w Tatrach. Jeden z turystów zarejestrował lawinę kamienną, jaka zeszła w piątek w okolicach Morskiego Oka.
rozwiń zwiń