X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ruszają przeglądy kolejek górskich przed zimą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 11:16
W poniedziałek 18 października rozpoczną się cykliczne przeglądy techniczne kolejek linowych w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych. Jako pierwsza przestój będzie miała kolejka kursująca na Kasprowy Wierch.
Kolejka na Kasprowy Wierch
Kolejka na Kasprowy WierchFoto: Shutterstock/andras_csontos

- Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Chcemy, by turyści wjeżdżający kolejami PKL na szczyty gór, mogli podróżować bezpiecznie i cieszyć się pięknymi widokami. Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku - zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym - przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei – powiedział dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL Marian Szewczyk.

Niezbędnym elementem zakończenia prac serwisowych i konserwacyjnych kolei jest odbiór techniczny i dopuszczenie do użytkowania urządzeń przez Transportowy Dozór Techniczny.

shutterstock_konie morskie oko 1200.jpg
"W sierpniu Tatry odwiedziło ok. miliona turystów". Frekwencyjne rekordy w głównych atrakcjach Małopolski

Jesienne remonty

W tym roku jesienne prace konserwacyjne kolei i urządzeń w ośrodkach Grupy PKL rozpoczną się od ośrodka turystycznego na Kasprowym Wierchu i potrwają od 18 października do 5 listopada. Od 2 do 26 listopada ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń. Od 15 do 30 listopada wyłączone z ruchu pasażerskiego będą również koleje w ośrodku PKL Palenica oraz od 15 do 27 listopada w ośrodku PKL Góra Żar. Prace serwisowe, przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy potrwają od 29 listopada i zakończą się 15 grudnia.

Przestój ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów. Ćwiczenia zaplanowane są na październik oraz listopad i odbędą się we wszystkich ośrodkach Grupy PKL.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

COVID-19 a turystyka. Karpiński: będziemy się musieli oswoić z sytuacją pandemiczną

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:22
- Jestem ogromnym sceptykiem co do ograniczania dostępu do atrakcji turystycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekonomista, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. - Prędzej czy później będziemy musieli się chyba oswoić z sytuacją pandemiczną - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Linie lotnicze wciąż na minusie. Szef IATA: kryzys będzie kosztował lotnictwo ponad 200 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 06:13
- Straty netto linii lotniczych spowodowane COVID-19 zmniejszą się do ok. 12 mld dol w 2022 r. z blisko 52 mld dolarów w tym roku; w sumie pandemia będzie kosztowała lotnictwo ok. 201 mld dolarów, zanim branża powróci do rentowności w 2023 r - powiedział dyrektor generalny IATA Willie Walsh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W sierpniu Tatry odwiedziło ok. miliona turystów". Frekwencyjne rekordy w głównych atrakcjach Malopolski

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 13:02
Małopolska Organizacja Turystyczna podała, że w letnim sezonie padły rekordy frekwencji turystycznej w głównych atrakcjach regionu: w Kopalni Soli w Wieliczce, Tatrach i spływie przełomem Dunajca. Branża turystyczna obawia się jednak powrotu lockdownu na okres zimowy – powiedział prezes MOT Grzegorz Biedroń.
rozwiń zwiń