X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczyt UE. Przyjęto konkluzje dot. strategii wobec kryzysu energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 00:39
W Brukseli tuż przed północą zakończył się pierwszy dzień szczytu Rady Europejskiej - poinformował rzecznik szefa Rady Barend Leyts. Obrady zostaną wznowione w piątek. Unijni przywódcy przez blisko 9 godzin dyskutowali m.in. o rosnących cenach energii, przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 oraz o praworządności w Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: A08/Shutterstock

nord stream 1200 shutterstock.jpg
Dyskusja o cenach energii na szczycie UE. Premier wzywa KE do działania w związku z polityką Gazpromu

Rzecznik szefa Rady Europejskiej opublikował na Twitterze przyjęte konkluzje dotyczące ograniczania skutków podwyżek cen energii. We wspólnym stanowisku przywódców europejskich państw zachęcono Komisję Europejską do zbadania funkcjonowania rynku gazu i energii elektrycznej, a także rynku handlu emisjami (ETS).

"Następnie Komisja oceni, czy określone zachowania handlowe wymagają dalszych działań regulacyjnych" - napisano w konkluzjach.

Ponadto unijne kraje, a także Komisja, mają pilnie zapewnić krótkoterminowe rozwiązania łagodzące skutki podwyżek cen energii dla najbardziej narażonych konsumentów i firm. W tym kontekście pod uwagę ma być brana - jak zapisano - różnorodność oraz specyfika sytuacji państw członkowskich.

Czytaj także:

Komisja i Rada mają też płynnie przejść do opracowania środków średnio i długoterminowych. Mają one ostatecznie przyczynić się do tego, by - jak głoszą konkluzje - ceny energii były przystępne dla gospodarstw domowych oraz firm. Nowa strategia ma również wspierać transformację w kierunku neutralności klimatycznej, także z uwzględnieniem specyfik państw członkowskich.

Rada Europejska wróci do tematu cen energii podczas grudniowego posiedzenia.

kp

Czytaj także

Mateusz Wyrwich o sytuacji w UE: teraz rządzi tam Putin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:15
- UE rządzi tak naprawdę Putin. To on decyduje o polityce unijnej. Dostarcza w tej chwili taką ilość gazu, jaką chce. Wpływa to na zadowolenie bądź niezadowolenie ludności poszczególnych państw UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". Gościem "Debaty dnia" był także Mariusz Gierej z mPolska24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna sytuacja energetyczna w Europie. Wiceszefowa dyplomacji USA wzywa Rosję do zwiększenia dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:55
Zastępczyni szefa dyplomacji USA Wendy Sherman wezwała wicepremiera Rosji Aleksieja Owierczuka, by Moskwa "robiła więcej" w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Europy. Stany Zjednoczone zaapelowały także do Rosji o ambitniejsze działania w walce ze zmianami klimatu.
rozwiń zwiń