X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe zarzuty wobec liderów białoruskiej opozycji. Reżim nie wyklucza kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:50
Przebywającym na emigracji liderom białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej i Pawłowi Łatuszce postawiono nowe zarzuty. Związane są z ich aktywnością na forum międzynarodowym.
Białoruskie media informują, że na podstawie nowych zarzutów obu liderom opozycji grozi do 2 lat kolonii karnej
Białoruskie media informują, że na podstawie nowych zarzutów obu liderom opozycji grozi do 2 lat kolonii karnejFoto: PAP/Maciej Kulczyński; ITAR-TASS
TTT Swiatłana Cichanouska 1200.jpg
"Wykorzystuje migrantów do szantażowania Europy". Cichanouska o reżimie Łukaszenki

Przedstawiciel Komitetu Śledczego Białorusi oznajmił, że "w porozumieniu z innymi uczestnikami konspiracji, utworzyli pseudo organy władzy państwowej oraz departamenty i przedstawicielstwa Republiki Białoruś za granicą z naruszeniem wymogów konstytucji Białorusi".

Posłuchaj
00:50 11342919_1.mp3 Nowe zarzuty wobec Cichanouskiej i Łatusza - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Czytaj także:

Zarzuca im się również, że "kontynuując swoją przestępczą działalność, podjęli negocjacje z przedstawicielami obcych państw i organizacji międzynarodowych".

Białoruskie media informują, że na podstawie nowych zarzutów obu liderom opozycji grozi do 2 lat kolonii karnej. Wcześniej oskarżono ich o tworzenia formacji ekstremistycznej w celu przejęcia władzy państwowej w sposób niekonstytucyjny.

Swiatłana Cichanouska jest dodatkowo oskarżona o "przygotowanie ataku terrorystycznego".

pb

Czytaj także

"Polska wybrała właściwą strategię". Cichanouska komentuje działania rządu na wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:55
- Wzywam Polskę oraz inne państwa demokratyczne, by wsparły nas, pomagając białoruskim mediom i organizacjom społecznym - powiedziała liderka białoruskiej demokratycznej opozycji Swiatłana Cichanouska. Jej zdaniem wbrew propagandzie władzy na Białorusi trwa "pełnowymiarowy kryzys".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migranci na granicy Polski. Prof. Marek Kornat: Białoruś nie jest samodzielna w tej akcji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 21:56
- Białoruś wypełnia zadania, które są jej powierzone przez hegemona, Moskwę. Z całą pewnością dyktatorowi Rosji zależy na wykorzystaniu obecnej sytuacji międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marek Kornat, historyk, sowietolog (PAN, UKSW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwo Bedner o działaniach Łukaszenki: jedynym językiem, jaki tam rozumieją, jest język demonstracji siły

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 17:05
- Mogę się domyślać, że nasz rząd już wcześniej wiedział o tym, co szykuje dla nas Aleksander Łukaszenka oraz że sytuacja na wschodzie będzie napięta. Jedynym językiem, jaki tam rozumieją, jest język faktów i język demonstracji siły - kupienie najlepszych na świecie 250 czołgów - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender (dziennikarz, Eternal Word Television Network Polska).
rozwiń zwiń