X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kongres USA podniósł limit długu publicznego. Teraz ustawa trafi do prezydenta Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 05:15
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zatwierdziła uchwaloną wcześniej przez Senat ustawę o podniesieniu limitu długu publicznego Stanów Zjednoczonych. Pozwoli to na funkcjonowanie administracji państwowej przez kolejne dwa miesiące. Długofalowy poziom zadłużenia państwa jest w USA przedmiotem sporu politycznego.
Budynek Kapitolu
Budynek KapitoluFoto: Tupungato/Shutterstock

Posłuchaj
00:46 11342663_1 (1).mp3 Kongres zatwierdził ustawę o podniesieniu limitu długu publicznego Stanów Zjednoczonych. Z Waszyngtonu - Marek Wałkuski (IAR)

Ustawa o podniesieniu limitu długu publicznego została uchwalona stosunkiem głosów 219 do 206. Za głosowali Demokraci, przeciw byli Republikanie. Teraz dokument trafi na biurko prezydenta Joe Bidena, który z pewnością go podpisze.

NYSE wall street giełda free shutterstock 1200.jpg
''To nie oznacza podwyżek stóp procentowych''. Wkrótce wygaszanie skupu aktywów przez Fed

Uchwalona przez Kongres ustawa podnosi limit zadłużenia państwa o 480 miliardów dolarów. Nie przewiduje ona żadnych dodatkowych wydatków budżetowych. Pozwala jednak na realizowanie przez amerykański rząd wcześniejszych zobowiązań i pokrywanie bieżących wydatków do 3 grudnia. Stany Zjednoczone czeka więc w najbliższych dwóch miesiącach kolejny polityczny spór o poziom długu publicznego.

Czytaj także:

Republikanie mówią, że nie zgodzą się na kolejne podniesienie limitu zadłużenia państwa bez racjonalizacji wydatków. Jednak Demokraci planują zwiększenie w najbliższych latach wydatków budżetowych o kilka bilionów dolarów - zarówno na infrastrukturę, jak i na programy społeczne. Mają być one sfinansowane z lepszej ściągalności podatków oraz podniesienia ich dla najzamożniejszych Amerykanów, oraz korporacji. Na te rozwiązania nie zgadzają się republikanie.

bf

Czytaj także

Na obsługę długu publicznego będziemy wydawać coraz mniej. Ryzyko gwałtownego wzrostu kosztów jest ograniczone

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 09:00
Ryzyko gwałtownego wzrostu kosztów obsługi zadłużenia jest istotnie ograniczone – uważa główny ekonomista BGK Mateusz Walewski. Wskazał przy tym na wysoką nadpłynność na rynku finansowym, która skłania instytucje finansowe do zakupu obligacji skarbowych, a także działania NBP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarczy plan Bidena. Prawie 2 bln dolarów na wsparcie firm i walkę ze skutkami pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 14:05
Przed nowym prezydentem USA trudne zadanie – ożywienie gospodarki po pandemii. Temu ma służyć plan na pierwsze 100 dni, budowany wg. starej zasady: "Chcesz pomóc - daj wędkę, nie rybę", czyli daj ludziom i firmom pieniądze, a oni zrobią z nich najlepszy użytek. I tą wędką jest wpompowanie w gospodarkę prawie 2 bln dolarów pomocy na walkę z pandemią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dług publiczny. Znamy najnowsze wyliczenia resortu finansów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 18:17
Państwowy dług publiczny na koniec I kwartału 2021 r. wyniósł 1,152 bln zł, co oznaczało wzrost o 40,85 mld zł w porównaniu z końcem 2020 r. – poinformowało Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń