X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie możemy udawać, że Berlin pełni wyłącznie rolę arbitra". Niemieckie media o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:36
Kopalnia Turów stała się problemem dla niemieckiej i czeskiej branży węglowej - zauważa część niemieckich mediów. "Apele o zlikwidowanie polskiej kopalni pogłębiają wrażenie, że Unia Europejska ponownie zawiodła" - twierdzi dziennik "Handelsblatt".
Kopalnia węgla brunatnego nocą (zdjęcie ilustracyjne)
Kopalnia węgla brunatnego nocą (zdjęcie ilustracyjne)Foto: videomundum/ Shutterstock

Zdaniem wydania za fasadą postulatów dekarbonizacji toczy się "twarda gra o interesy". "Nie możemy udawać, że w sprawie Turowa Berlin spełnia wyłącznie rolę bezstronnego arbitra" - uważa korespondent dziennika Mathias Brüggmann.

1200_Turów_shutterstock.jpg
"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

Posłuchaj
00:49 niemcy - spec - relacja .mp3 Kopalnia Turów stała się problemem dla niemieckiej i czeskiej branży węglowej - zauważa część niemieckich mediów - relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Według niego, majowego wyroku TSUE, obowiązującego Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla na Dolnym Śląsku, nie należałoby sprowadzać jedynie do żądań "szermierzy prawdy o zmianie klimatu".

Czytaj także: 

Wtóruje mu publicysta Frank Hennig, wskazując na złoża węgla brunatnego, w które obfituje saksońska Żytawa, oraz spora część niemieckiego obszaru Łużyc. "Trudno nie zauważyć bezmiaru hipokryzji, gdy lobbyści branży węglowej zabierają się do ochrony środowiska w sąsiednich krajach" - tłumaczy Hennig, przypominając, że we wschodnich landach zmagających się z deindustrializacją przemysł węglowy należy do najbardziej pożądanych pracodawców.


mbl

Czytaj także

Dr Machnik: instytucje unijne utwierdzają Czechy w stanowisku ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 20:19
- Jeśli Czechy mają swoje argumenty i widzą, że tak naprawdę Komisja Europejska, instytucje europejskie obecnie są po ich stronie, to w naturalny sposób ich stanowisko jest utrzymywane i utwardzane - mówił w Polskim Radiu dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarność sprzeciwia się eliminowaniu z rynku tzw. ekogroszków. Zapowiada akcje protestacyjne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 14:00
Proponowane przez resort klimatu rozporządzenie dotyczące wymagań jakościowych dla paliw stałych wyeliminuje z rynku wszystkie tzw. ekogroszki produkowane przez polskie spółki węglowe i uniemożliwi realizację inwestycji zapisanych w umowie społecznej o transformacji górnictwa - ocenia Solidarność.
rozwiń zwiń