X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To desperacja reżimu". Ylva Johansson o strzałach na granicy Polski z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 20:05
- To pokazuje desperację reżimu Łukaszenki - tak unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson skomentowała informacje o strzałach na granicy Polski z Białorusią. Komisarz odpowiadała na pytania brukselskiej korespondentki Polskiego Radia, Beaty Płomeckiej.
Ylva Johansson
Ylva JohanssonFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Minister spraw wewnętrznych Słowenii, kierującej teraz pracami Unii Europejskiej, poinformował, że doniesienia na ten temat przekazał na unijnej naradzie w Luksemburgu polski wiceminister spraw wewnętrznych, Bartosz Grodecki. Minister Alesz Hojs powiedział, że to tylko potwierdza, iż reżim Aleksandra Łukaszenki prowadzi wojnę hybrydową nie tylko przeciwko Polsce, bo celem jest destabilizacja Unii Europejskiej.

Straż graniczna free tt-1200.jpg
Polska poinformowała Komisję Europejską i Radę Europejską o strzałach do polskich żołnierzy

- Ten incydent, o którym doniosła Polska, jest kolejnym dowodem na to, że Polska dobrze kontroluje granicę, która jest zewnętrzną granicą Unii. Uważam, że musimy chronić naszych zewnętrznych granic, jeśli trzeba będzie także poprzez fizyczne bariery - dodał minister spraw wewnętrznych Słowenii.

Rzeczniczka Straży Granicznej, podporucznik Anna Michalska, przekazała dziś na konferencji prasowej, że patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy patrolują granicę. Dodała, że prawdopodobnie użyto ślepej amunicji i nikomu nic się nie stało. Strona białoruska zaprzecza informacjom o strzałach.

nt

Czytaj także

"Wykorzystuje migrantów do szantażowania Europy". Cichanouska o reżimie Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 17:45
Przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska powiedziała, że rząd w Mińsku wykorzystuje migrantów do szantażowania państw europejskich. W wywiadzie, udzielonym kanałowi informacyjnemu Euronews, Swiatłana Cichanouska wyjaśniła, że to białoruskie KGB sprowadza migrantów na zachodnie granice Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzały w stronę polskich żołnierzy. Atakował patrol służb białoruskich

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 13:03
W czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego - podała Straż Graniczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko odtwarza specjalne komunikaty dla migrantów na granicy. Od lipca ich napór się zwiększył

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 15:37
Jak poinformował w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak "Wojsko Polskie rozpoczęło odtwarzanie komunikatów skierowanych do migrantów". W sierpniu Straż Graniczna odnotowała 3 tysiące 510 prób nielegalnego przekroczenia granicy, we wrześniu ponad 7,5 tysiąca, a od początku tego miesiąca ponad 3,2 tysiąca. 
rozwiń zwiń