X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ylva Johansson o Białorusi: agresywne działania zdesperowanego reżimu mają zdestabilizować sytuację w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 06:58
- To agresja ze strony Aleksandra Łukaszenki, by zdestabilizować sytuację w Unii - tak mówiła o sytuacji na granicy z Białorusią unijna komisarz do spraw wewnętrznych w wywiadzie dla brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Ylva Johansson spotkała się wczoraj w Warszawie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.
Ylva Johansson
Ylva JohanssonFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

- To była bardzo długa, dobra, otwarta, szczera i interesująca rozmowa. Dobrze, że bezpośrednio od ministra usłyszałam, jaka jest sytuacja na zewnętrznej granicy. Zgodziliśmy się, że to jest bezprecedensowa agresja ze strony Łukaszenki. To są działania zdesperowanego reżimu, który jest niebezpieczny - powiedziała unijna komisarz.

kaminski 1200.jpg
Szef MSWiA przedstawił nowe informacje ws. migrantów. "Na jednym z telefonów znaleziono numer do terrorysty"

Podkreśliła, że w dyskusjach o problemach na granicy z Białorusią nie można zapominać, że doprowadził do nich Alaksandr Łukaszenka. - To on w bezprecedensowy sposób zwabia ludzi na granice w niebezpieczne sytuacje. Ci ludzie płacą wiele pieniędzy za to, a on ich okłamuje co do przyszłości. Ale my musimy też pokazać, że nie jesteśmy Łukaszenką. Jesteśmy Unią Europejską, opartą na wartościach, mamy własne prawo, regulacje i konwencje. Ważne, by pokazać, że na zewnętrznych granicach jest przejrzystość, przestrzegane jest unijne prawo i wartości. To była jedna ze spraw, którą poruszyłam z ministrem - powiedziała unijna komisarz.


Posłuchaj
00:27 Johansson dla PRSA.mp3 Ylva Johansson: To było bardzo długie, dobre, otwarte, szczere i interesujące spotkanie. Dobrze, że bezpośrednio od ministra usłyszałam, jaka jest sytuacja na zewnętrznej granicy. Zgodziliśmy się, że to jest bezprecedensowa agresja ze strony Łukaszenki. To są działania zdesperowanego reżimu, który jest niebezpieczny (IAR)

 

Czytaj także:

W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Ylva Johansson dodała, że podniosła podczas spotkania także kwestie obecności przedstawicieli Frontexu na granicy. - Minister odpowiedział, że Polska nie potrzebuje pomocy Frontexu na granicy. I mogę zrozumieć, że Polska jest silna, jeśli chodzi o służby graniczne i policję. Ale zwróciłam też uwagę, że w obecności Frontexu chodzi również o przejrzystość, że to unijna granica, a nie tylko polska. Mam nadzieję, że minister to rozważy - dodała komisarz do spraw wewnętrznych.

komisja europejska 1200.jpg
"Boleśnie odczuwa sankcje gospodarcze UE". Unijna komisarz ds. wewnętrznych o Łukaszence

Poinformowała, że w przyszłym tygodniu do Polski przyleci grupa ekspertów z Komisji Europejskiej. - To jest część przejrzystości. Chodzi o to, by była dobra współpraca między Komisją Europejską a polskimi władzami. W sposób udany współpracujemy z Litwą i Łotwą. Cieszę się, że minister zgodził się, by spotkać się z delegacją moich ekspertów w przyszłym tygodniu - powiedziała Ylva Johnasson.

Brukselska korespondentka Polskiego Radia spytała ją także, czy Komisja jest gotowa rozważyć kolejne sankcje wizowe wobec białoruskiego reżimu i objęcie restrykcjami kolejnych grup, na przykład białoruskich biznesmenów, jeśli Alaksandr Łukaszenka nie przestanie podsycać kryzysu migracyjnego. - Zawsze jesteśmy gotowi na nowe działania. Ale poczekajmy z odpowiedzią na to, co się stanie - dodała unijna komisarz.

pg

Czytaj także

Polska blokuje oświadczenie UE dotyczące migracji. Chce uwzględnienia zagrożeń hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 19:33
Polska zablokowała na poziomie ambasadorów projekt oświadczenia na temat migracji, które jutro mieli przyjąć unijni ministrowie spraw wewnętrznych - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja ułatwia napływ migrantów do UE. Frontex: już w 2015 r. szlakiem arktycznym dostało się 6000 osób

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 12:08
- Alaksandr Łukaszenka próbuje, we współpracy z Rosją stworzyć wiodący przez Polskę północny szlak migracyjny do UE - powiedział w środę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Już w 2015 r. z Rosji do Norwegii i Finlandii przez tzw. północny czy arktyczny szlak migracyjny przedostało się ok. 6 tys. osób. W 2016 r. Finlandia oskarżała Rosję o ułatwianie migracji do UE.
rozwiń zwiń