X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Boleśnie odczuwa sankcje gospodarcze UE". Unijna komisarz ds. wewnętrznych o Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 15:11
- Unia Europejska nie może okazać słabości wobec działań białoruskiego reżimu i wykorzystywania migrantów, by uderzyć w kraje członkowskie - podkreśliła komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson. Przestrzegała, że Aleksander Łukaszenka wykorzysta słabość i posunie się do kolejnych przestępstw, by zdestabilizować sytuację w Unii Europejskiej.
Siedziba Komisji EuropejskiejSiedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej Siedziba Komisji Europejskiej Foto: Pixabay

 - To, co robi Łukaszenka, to także możliwość wykorzystania terrorystów i przestępców i wpuszczanie ich do Unii. Wszyscy, którzy przyjechali do Unii, muszą być dobrze sprawdzeni - podkreśliła unijna komisarz, pytana o doniesienia polskich władz o tym, że część zatrzymanych migrantów, którzy przekroczyli nielegalnie granice, może stanowić zagrożenie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego. Chodzi o powiązania z organizacjami terrorystycznymi, handel ludźmi czy przeszkolenie dotyczące posługiwania się bronią.

Posłuchaj
00:52 11319137_1 (1).mp3 Johnasson: UE nie może być naiwna i okazać słabości wobec Łukaszenki. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR) 
drut kolaczasty free shutt 1200 .jpg
"Napięcie wykracza poza normalne relacje". Karnkowski o przedłużeniu stanu wyjątkowego przy granicy

Bolesne sankcje gospodarcze

Komisarz Johansson skomentowała presję migracyjną na granicach Białorusi z Polską, Litwą i Łotwą. - To jest desperacja Łukaszenki, który boleśnie odczuwa sankcje gospodarcze nałożone na niego przez Unię. Jest zdesperowany i próbuje zdestabilizować Unię poprzez sprowadzanie migrantów i wpychanie ich do Unii.

- Pamiętajmy, że Białoruś nie jest krajem borykającym się z presją migracyjną. To, co się dzieje, to także sposób Łukaszenki na zarabianie pieniędzy - podkreślała unijna komisarz.

Czytaj również:

Mówiła, że białoruski reżim zaprasza do siebie migrantów, których stać, by zapłacić prawie 10 tysięcy euro za podróż. - On ich oszukuje. Najpierw ci ludzie zatrzymują się w bardzo ładnym hotelu w Mińsku, a potem są przerzucani przez granicę. Ale oni nie są wpuszczani, bo nie można ot tak po prostu przekroczyć granicy z Unią. Państwa członkowskie mają prawo i obowiązek ochrony granic. Nie możemy okazać słabości wobec Łukaszenki, bo będzie podejmował kolejne kroki - dodała unijna komisarz.

Unijna komisarz podziękowała też ministrowi Kamińskiemu za przekazanie prokuraturze sprawy zgonów migrantów na granicy i wszczęcie dochodzenia. - To jest niepokojące. Nie możemy pozwolić na to, by na unijnej granicy ginęli ludzie - powiedziała Ylva Johansson.

nt

Czytaj także

Będzie przedłużenie stanu wyjątkowego? Szef MSWiA: musimy podejmować skuteczne działania

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 20:55
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński powiedział, że "sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest bardzo niebezpieczna". Szef MSWiA przedstawił podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych informacje w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski o przedłużeniu stanu wyjątkowego: nie będziemy przeszkadzali rządowi

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:15
- Nie jesteśmy przekonani do tego, że wszystkie konstytucyjne możliwości zostały zarówno wtedy jak i teraz wykorzystane, ale nie jesteśmy również pewni, czy Wysoka Izba będzie miała dostęp do pełnej wiedzy, ta jest ewidentnie reglamentowana - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Zgorzelski (PSL), komentując dyskusję o konieczności przedłużenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stan wyjątkowy jest w tym wypadku najmniejszym złem i najlepszym rozwiązaniem". Prof. Kamiński o ciszy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:41
- Pojawia się problem, czy dziennikarz ma być tym, który przekazuje sprawdzone informacje i poważnie podchodzi do swojego zawodu? Czy ma być tym, który po prostu manipuluje opinią publiczną? Bo obawiam się, że w wielu przypadkach mamy do czynienia z takim stosunkiem dziennikarzy - mówił w audycji "Temat dnia" na antenie Polskiego Radia 24 socjolog prof. Antoni Kamiński, odnosząc się do ciszy medialnej związanej ze stanem wyjątkowym.
rozwiń zwiń