X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Iran nie dopuszcza międzynarodowych ekspertów do jednego z ośrodków nuklearnych. MAEA: to złamanie umowy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 21:00
Władze Iranu nie pozwalają na konserwację kamer monitorujących w jednym z zakładów, w którym wytwarzane są części do wirówek wzbogacających uran, chociaż wcześniej się na to zgodził - ogłosiła Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kanisorn Pringthongfoo
iran president mid-epa09447843 1200.jpg
Prezydent Iranu wyraził gotowość do rozmów ws. porozumienia nuklearnego

12 września rząd Iranu zgodził się na rutynową konserwację i wymianę kart pamięci w kamerach monitorujących obiekty nuklearne. Zapis z urządzeń jest przechowywany w Iranie, pod wspólnym nadzorem MAEA i Irańskiej Agencji Atomowej (AEOI).

Zgodnie z porozumieniem władze Iranu umożliwiły ekspertom MAEA wymianę kart pamięci w większości z uzgodnionych miejsc, ale nie dopuszczono do konserwacji sprzętu w położonym w kompleksie TESA Karaj zakładzie wytwarzającym części do wzbogacających uran wirówek - przekazała MAEA.


W zeszłym tygodniu przedstawiciele irańskiej dyplomacji mówili, że Teheran chce w ciągu najbliższych tygodni wznowić rozmowy na temat powrotu do umowy nuklearnej ze światowymi mocarstwami z 2015 roku.

Porozumienie przewidywało, że Iran znacząco zmniejszy produkcję uranu, a społeczność międzynarodowa zdejmie nałożone na ten kraj sankcje gospodarcze. W 2018 roku ówczesny prezydent USA Donald Trump wycofał swój kraj z porozumienia i nałożył na Iran nowe sankcje. Iran również przestał wywiązywać się z nałożonych na niego ograniczeń.

Czytaj także:

Nowy prezydent USA Joe Biden deklarował chęć powrotu do układu z Iranem. Do tej pory odbyło się sześć rund rozmów dotyczących powrotu do umowy. Negocjacje zostały przerwane w sierpniu, po objęciu władzy przez nowego irańskiego prezydenta Ebrahima Raisiego.

kp

Czytaj także

Prezydent Iranu zapewnia o "przejrzystości" polityki nuklearnej. To odpowiedź na nowy raport MAEA

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:02
Prezydent Iranu Ebrahim Raisi oświadczył, że jego kraj prezentuje "przejrzystość" w swoich działaniach nuklearnych. To odpowiedź na wtorkowy raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), w którym zarzucono Teheranowi brak wyjaśnień na temat uranu znalezionego w niezadeklarowanych przez stronę irańską miejscach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy wznowienia rozmów nuklearnych ze światowymi mocarstwami". Prezydent Iranu podczas forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 21:50
- Iran chce wznowienia rozmów nuklearnych ze światowymi mocarstwami, aby doprowadzić do zniesienia sankcji USA - powiedział prezydent Iranu Ebrahim Raisi podczas dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jego przemówienie zostało wcześniej nagrane i odtworzone w czasie obrad.
rozwiń zwiń