X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przybywa zakażeń koronawirusem w Belgii. Władze mają ustalić dziś strategię działań na najbliższe tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 10:10
Belgia odnotowuje ciągły wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Dziś przedstawiciele władz federalnych i regionalnych mają uzgodnić strategię działań na najbliższe tygodnie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

W Belgii w ostatnim tygodniu w ciągu doby potwierdzano około dwóch tysięcy przypadków COVID-19. To 2-procentowy wzrost. Podobnie jest z liczbą hospitalizacji. Od kilku dni jest obserwowany jej wzrost. Obecnie w szpitalach jest 701 pacjentów z koronawirusem, z czego 220 osób na oddziałach intensywnej terapii.

Posłuchaj
00:54 11298944_1.mp3 Wzrost zakażeń koronawirusem w Belgii. Z Brukseli relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Premierzy i ministrowie rządów - federalnego i regionalnych - mają dziś ustalić program działań. Wcześniej planowano otwarcie od 1 października klubów nocnych. Pytanie, czy w związku z sytuacją epidemiczną ten plan zostanie dotrzymany.

certyfikat paszport covid restauracja shutterstock_2010995831 1200.jpg
Bruksela wprowadza karnet covidowy. Decyzja ta uderzy w niezaszczepionych

Ponadto władze regionalne i federalne mają ustalić, czy zniesiony zostanie w niektórych miejscach obowiązek noszenia masek.

Czytaj także:

Ale na stole jest także propozycja, aby belgijski certyfikat covidowy był obowiązkowy w sklepach. Chodzi o dokumenty zaświadczające o szczepieniu, testach, czy przebytym zakażeniu. Na ich wprowadzenie od przyszłego miesiąca zdecydowała się na razie Bruksela. Będą one wymagane w restauracjach, kawiarniach, klubach sportowych, kinach i teatrach.

bf

Czytaj także

70 proc. dorosłych w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Nowe dane z Belgii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 13:56
70 procent dorosłych mieszkańców Belgów jest w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi. To prawie 6,5 miliona osób. Informację podał belgijski instytut zdrowia publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjenci z COVID-19 z Brukseli będą przewożeni do Flandrii. "Sytuacja jest bardzo trudna"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 13:15
Pacjenci zakażeni koronawirusem będą od jutra przewożeni ze szpitali w Brukseli do Flandrii. Tak zdecydowało ministerstwo zdrowia Belgii. Wkrótce pacjentów ze stolicy ma przyjąć także drugi region - Walonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost chorych na COVID-19 w Belgii. Instytut zdrowia publicznego przedstawił nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 15:29
W belgijskich szpitalach rośnie liczba pacjentów z COVID-19. W ostatnich siedmiu dniach do szpitali dziennie przyjmowano 65 osób zakażonych koronawirusem. To 12 proc. więcej w porównaniu z poprzednim 7-dniowym okresem.
rozwiń zwiń