X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Publikacja dot. Ujgurów wycofana w związku ze złamaniem kodu etycznego uczelni. Mogła pomóc Chinom w kontrolach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 13:47
Australijski Uniwersytet Curtin poinformował w środę, że wycofuje publikację swego byłego pracownika na temat cech etnicznych Ujgurów, ponieważ może ona ułatwiać władzom Chin stosowanie oprogramowania do rozpoznawania twarzy. Oświadczono, że publikacja ta narusza kod etyczny uczelni.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Matej Kastelic/Shutterstock

Władze uniwersytetu wezwały firmę Wiley Online Library, wydawcę magazynu online, do wycofania raportu Liu Wanquana, który powinien był "uzyskać etyczną aprobatę" przed opublikowaniem takiego badania.

shutterstock_ Wang Yi free 1200.jpg
Spór o Morze Południowochińskie. Szef MSZ Chin ostrzegł Wietnam przed "pogłębianiem konfliktów"

Firma Wiley poinformowała, że analizuje wniosek o wycofanie publikacji. Agencja Reutera pisze, że nie udało się skontaktować z Liu.

Badanie, które przeprowadził Liu, było sponsorowane przez rząd Chin i zawierało informację, że oprogramowanie do rozpoznawania twarzy "ma znakomite zastosowanie podczas kontroli granicznych i celnych oraz dla celów bezpieczeństwa publicznego".

Trudna sytuacja Ujgrów w Chinach

Pekin prowadzi kampanię wymierzoną w Ujgurów i innych muzułmanów, uzasadniając to obawami o terroryzm i separatyzm.

Eksperci ONZ zwracali uwagę na wiarygodne doniesienia o nawet ponad milionie Ujgurów i innych muzułmanów zamkniętych w pozaprawnych obozach internowania i poddawanych tam indoktrynacji, dręczonych fizycznie i psychicznie. USA oskarżają Chiny o ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i wykorzystywanie pracy przymusowej Ujgurów.

Czytaj także:

pap_bayern 1200 .jpg
Niemcy wysyłają okręt na Morze Południowochińskie pierwszy raz od niemal 20 lat. Pekin żąda wyjaśnień

Australijskie uniwersytety zostały poddane rządowemu nadzorowi, gdy okazało się, że podczas prac nad międzynarodowymi projektami naukowymi dochodzi do "zagranicznej ingerencji". Jak podaje Reuters, instytucje naukowe zostały poinstruowane, by przeprowadzać bardziej rygorystyczne weryfikacje zagranicznych naukowców oraz sponsorowanych projektów.

W czerwcu organizacja Human Rights Watch poinformowała, że grupa chińskich studentów na australijskich uniwersytetach stworzyła środowisko autocenzury, w którym wykładowcy unikają krytyki władz w Pekinie, zaś chińscy studenci ograniczają swoje wypowiedzi i działania w obawie przed represjami po powrocie do kraju.

ng

Czytaj także

"Zimnowojenne myślenie, wyolbrzymione zagrożenie". Chiny krytykują szczyt NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 08:37
NATO kieruje się zimnowojennym myśleniem i wyolbrzymia zagrożenie ze strony Chin - oświadczyła chińska misja dyplomatyczna w UE, krytykując zakończony szczyt przywódców Sojuszu, którzy zapowiedzieli wspólne działania przeciwko polityce Pekinu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezwstydna manipulacja polityczna". Chiny potępiły ofertę pomocy dla Hongkończyków w USA

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 13:55
Dyplomacja ChRL stanowczo potępiła ofertę "bezpiecznej przystani" dla Hongkończyków w USA, złożoną przez prezydenta tego kraju Joe Bidena. Biuro komisarza chińskiego MSZ w Hongkongu określiło to jako "brutalną ingerencję" w wewnętrzne sprawy miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mogłyby zostać przekierowane do Polski". Chińskie media o zawieszeniu połączeń cargo z Litwą

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 10:14
- Chiny mogą zawiesić bezpośrednie połączenia kolejowe z Litwą - pisze chiński dziennik "Global Times". Wcześniej chińskie media informowały też o możliwości wstrzymania wszystkich bezpośrednich połączeń lotniczych cargo z litewskimi portami. To reakcja chińskich władz na pogłębiający się konflikt dyplomatyczny między Pekinem a Wilnem.
rozwiń zwiń