X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło podczas debaty w PE: w Unii łamane są zasady ustanowione przez jej założycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 13:42
Europoseł PiS Beata Szydło skrytykowała unijne instytucje za próby ingerencji w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Eurodeputowany PO Andrzej Halicki poparł powiązanie funduszy z praworządnością. Polacy wzięli udział w debacie na temat orędzia o stanie Unii, które na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wygłosiła przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Beata Szydło podczas posiedzenia Europarlamentu.
Beata Szydło podczas posiedzenia Europarlamentu.Foto: Aleksiej Witwicki / Forum

Beata Szydło powiedziała, że w Unii łamane są zasady ustanowione przez jej założycieli i że państwa narodowe oraz tradycyjne wartości są atakowane. A to - jak mówiła była premier - niszczy fundamenty Europy.

1200 Ursula von der Leyen pap.jpg
"Mimo wielkiej krytyki, UE jest liderem". Przewodnicząca KE o walce z pandemią i poziomie wyszczepienia

- Fasada naszego europejskiego domu jest piękna, Pani przewodnicząca jeszcze dziś ją pokolorowała dodatkowo, ale w środku niestety bałagan. Dlaczego? Ano dlatego, że instytucje europejskie coraz częściej podejmują decyzje pozatraktatowo. Na jakiej podstawie traktatowej, ale też i moralnej, Komisja Europejska chce karać regiony, gminy, województwa, które publicznie wyrażają poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny, czy dla wartości chrześcijańskich? Jakież to przepisy traktatowe pozwalają łączyć praworządność z wypłacaniem funduszy europejskich? - pytała Beata Szydło.


Posłuchaj
00:31 Beata Szydło w debacie PE nt orędzia o stanie Unii (IAR).mp3 Beata Szydło w debacie PE na temat orędzia o stanie Unii Europejskiej (IAR)

Wypłaty i praworządność

- Solidarna Europa, a w niej silna Polska, to nasza przyszłość - tak z kolei mówił podczas debaty europoseł Andrzej Halicki. Podkreślił też konieczność ochrony unijnego budżetu i poparł uzależnienie wypłaty pieniędzy od przestrzegania praworządności.


Posłuchaj
00:18 Andrzej Halicki w debacie PE nt orędzia o stanie Unii (IAR).mp3 Andrzej Halicki w debacie PE na temat orędzia o stanie Unii Europejskiej (IAR)

- Środki europejskie muszą być wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem, transparentnie, muszą być chronione, muszą trafiać do obywateli, do przedsiębiorców, samorządów, do finalnych beneficjentów i żaden rząd nie może się stawiać ponad prawem i nie może oczekiwać bezkarności - powiedział europoseł Andrzej Halicki.

Czytaj także: 

Gwarancją "porządek prawny"

Temat ochrony praworządności pojawił się także w orędziu o stanie Unii wygłoszonym przez przewodnicząca Komisji. Ursula von der Leyen powiedziała, że gwarancją unijnych wartości jest porządek prawny i wyroki Trybunału Sprawiedliwości. - Wyroki są wiążące i dbamy o to, by były wykonywane w każdym państwie członkowskim - dodała szefowa Komisji. Mówiła też o niepokojących zmianach w niektórych państwach członkowskich. Poinformowała, że Komisja działa dwutorowo - prowadzi dialog i podejmuje decyzje dotyczące postępowań o naruszenie unijnego prawa.

pg

Czytaj także

Trwają prace nad wprowadzeniem sankcji wobec Białorusi. Powodem podsycanie kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:48
Nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia potwierdził dziś oficjalnie Luc Devigne z unijnego korpusu dyplomatycznego. Trwają prace nad unijnymi sankcjami wobec Białorusi za sprowadzenie migrantów na granice wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unijne kraje powinny wyzbyć się naiwności w ocenie zagrożeń". Fotyga i inni europosłowie o relacjach UE z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 20:48
Ostra krytyka Władimira Putina, apel o jedność w Unii w kontaktach z Rosją i wezwanie do surowych sankcji na Kreml - o tym mówili polscy europosłowie podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. W Parlamencie Europejskim deputowani rozmawiali na temat relacji Wspólnoty z władzami na Kremlu.
rozwiń zwiń