X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mimo wielkiej krytyki, UE jest liderem". Przewodnicząca KE o walce z pandemią i poziomie wyszczepienia

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:11
Przewodnicząca Komisji Europejskiej pozytywnie oceniła miniony rok i walkę UE z pandemią oraz strategię szczepień. Ursula von der Leyen podkreśliła, że priorytetem jest przyspieszeniem szczepień w tych krajach członkowskich, w których odsetek jest niski oraz na świecie. Szefowa Komisji wygłosiła doroczne orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/YVES HERMAN / POOL

- Pandemia to maraton, to nie jest sprint. Zrobiliśmy w ostatnim roku co trzeba było - powiedziała Ursula von der Leyen.

1200 Ylva Johansson free.jpg
Komisarz UE ds. wewnętrznych: musimy uniknąć kryzysu humanitarnego

Rok temu, kiedy szefowa Komisji po raz pierwszy wygłaszała orędzie o stanie Unii, trwała druga fala pandemii, a Bruksela była krytykowana za niewystarczające dostawy szczepionek przeciw COVID-19. Kontrakty na dostawy preparatów negocjowała z firmami farmaceutycznymi Komisja w imieniu unijnych krajów.

- Kiedy byłam rok temu w Parlamencie Europejskim nie wiedziałam, czy uda się zdobyć szczepionki. Dziś, mimo wielkiej krytyki, Unia jest liderem. Ponad 70 procent dorosłych jest w pełni zaszczepionych - podkreśliła szefowa Komisji.

Dodała, że Unia Europejska, jako jedyna, eksportowała także w świat wyprodukowane u siebie szczepionki. Ursula von der Leyen poinformowała, że ponad 750 milionów dawek zostało przekazanych 130 krajom.

Posłuchaj
00:25 11295224_1.mp3 Ursula von der Leyen o szczepieniach w Unii Europejskiej (IAR)

Różnice w wyszczepieniu

Podkreślała, że pandemia nie skończyła się i że niepokojące są różnice w szczepieniach wśród krajów członkowskich. - Musimy zagwarantować, by przyszły rok nie przerodził się w pandemię niezaszczepionych - powiedziała szefowa Komisji dodając, że Unia ma ponad miliard zabezpieczonych dawek dla Europejczyków.

Czytaj także:

Ursula von der Leyen mówiła też, że priorytetem jest przyspieszenie szczepień na świecie. - Na razie tylko 1 procent dawek zostało udostępnionych biednym krajom. To bardzo niesprawiedliwe i jeden z geopolitycznych problemów naszych czasów - powiedziała przewodnicząca Komisji.

ng

Czytaj także

"Propozycje KE idą zbyt daleko". Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić założenia pakietu klimatycznego

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 13:25
Po przedstawieniu przez Komisję Europejską pakietu klimatycznego Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić jego założenia. W Brukseli zajmuje się tym Związek Pracodawców Business&Science Poland. To nasze centrum lobbingowe zrzeszające spółki skarbu państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają prace nad wprowadzeniem sankcji wobec Białorusi. Powodem podsycanie kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:48
Nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia potwierdził dziś oficjalnie Luc Devigne z unijnego korpusu dyplomatycznego. Trwają prace nad unijnymi sankcjami wobec Białorusi za sprowadzenie migrantów na granice wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unijne kraje powinny wyzbyć się naiwności w ocenie zagrożeń". Fotyga i inni europosłowie o relacjach UE z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 20:48
Ostra krytyka Władimira Putina, apel o jedność w Unii w kontaktach z Rosją i wezwanie do surowych sankcji na Kreml - o tym mówili polscy europosłowie podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. W Parlamencie Europejskim deputowani rozmawiali na temat relacji Wspólnoty z władzami na Kremlu.
rozwiń zwiń