X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiński rząd nie będzie zadowolony. Tajwan chce zwiększyć inwestycje w Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:00
Tajwan chce wzmocnić relacje gospodarcze z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. 65-osobowa delegacja tajwańskiego biznesu w październiku odwiedzić ma Słowację, Czechy i Litwę. To m.in. te państwa, które przekazały na Tajwan szczepionki na COVID-19. Wizyta najprawdopodobniej wywoła negatywne reakcje rządu w Pekinie.
Tajwan
TajwanFoto: FORUM/Wolf Kern

Tajwan Forum 1200.jpg
"Tajwan nie jest państwem". Chińskie MSZ wystosowało protest do władz Japonii

Delegacji tajwańskiego biznesu w podróży do państw Europy Środkowo-Wschodniej przewodniczyć ma King Ming-hsin, stojący na czele Narodowej Rady Rozwoju. To instytucja odpowiedzialna za rozwój przemysłowy wyspy. Ministerstwo spraw zagranicznych Tajwanu poinformowało, że do wizyty ma dojść między 20 a 30 października.

Delegacja uda się do Europy na pokładzie wyczarterowanego samolotu. Litwa w tym roku zgodziła się na otwarcie w Wilnie przedstawicielstwa Tajwanu, przez co chińskie władze obniżyły rangę stosunków dyplomatycznych z tym krajem.

Delegacja z Czech

W ubiegłym roku Tajpej odwiedziła zaś czeska delegacja, której przewodniczył szef izby wyższej tamtejszego parlamentu. Szczegóły oficjalnych spotkań w trzech państwach regionu na razie nie są znane.

Chińskie władze w podobnych sytuacjach zazwyczaj protestowały przeciwko spotkaniom przedstawicieli Tajwanu z zagranicznymi urzędnikami. Litwa, Czechy i Słowacja przekazały Tajwanowi w sumie 60 000 szczepionek na Covid-19. Polska dostarczyła na wyspę 400 000 dawek szczepionki.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Azja Tajwan Chiny

Czytaj także

Okręt marynarki wojennej USA w Cieśninie Tajwańskiej. Chiny protestują

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 07:14
Chińskie ministerstwo obrony zaprotestowało w sobotę przeciwko przejściu okrętu marynarki wojennej USA i kutra straży przybrzeżnej przez wody między Chinami a Tajwanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort obrony Tajwanu: 19 samolotów ChRL naruszyło naszą strefę identyfikacji obrony powietrznej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 16:50
19 samolotów wojskowych Chińskiej Republiki Ludowej naruszyło w niedzielę od południowego zachodu strefę identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu (ADIZ) - poinformował tajwański resort obrony.
rozwiń zwiń