X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tajwan nie jest państwem". Chińskie MSZ wystosowało protest do władz Japonii

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 13:58
Chińskie władze protestują przeciwko nazywaniu Tajwanu państwem. Chińskie MSZ wystosowało protest do władz w Tokio, po tym jak wiceszef japońskiego MON wyraził opinię o konieczności ochrony Tajwanu jako "demokratycznego państwa".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/sarkao

Wiceminister obrony narodowej Japonii Yasuhide Nakayama ostrzegł przed rosnącym zagrożeniem wynikającym ze współpracy Chin i Rosji. W tym kontekście zaapelował o "przebudzenie" wobec rosnącej presji Chin na Tajwan i ochronę Tajwanu jako "demokratycznego państwa".

forum- samolot 1200.jpg
Tajwan: w strefę obrony powietrznej wleciało 28 chińskich samolotów wojskowych
Posłuchaj
00:40 Sajewicz Chiny Tajwan IAR.mp3 Chiny protestują przeciwko nazywaniu Tajwanu państwem. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Chińskie władze protestują

Te słowa wywołały sprzeciw chińskich władz, które uznają Tajwan za część własnego terytorium.

Yasuhide Nakayama niejednoznacznie odpowiedział też na pytanie o ocenę tak zwanej polityki jednych Chin. Po 1970 roku zarówno USA jak i Japonia uznały rząd w Pekinie za jedynego reprezentanta państwowości chińskiej.

Kwestia "jednych Chin" stanowi jeden z fundamentów chińskiej polityki zagranicznej. W opinii wiceministra obrony narodowej Japonii Chiny stanowią rosnące zagrożenie w kontekście podboju kosmosu i rozwoju uzbrojenia.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Polityka Chin. Prof. Miszczak: znaczny wzrost wydatków na wojsko powinien być dla nas ostrzeżeniem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:20
- Wzrosną one o 6,8 proc., czyli więcej niż w latach poprzednich. Jest to bardzo ważne, bo te wydatki rosną szybciej niż ogólny budżet Chin. Przyrost strategicznych zdolności wojskowych, czyli cel modernizacji armii, powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym - powiedział o planowanych wydatkach Chin na armię prof. Krzysztof Miszczak, ekspert z SGH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia zaniepokojona działaniami chińskiego wojska w regionie. Pekin protestuje

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:31
Japońskie MSZ w dorocznym raporcie dyplomatycznym wyraziło zaniepokojenie wzrostem aktywności wojskowej Chin na Morzu Wschodniochińskim i Morzu Południowochińskim. Pekin protestuje i oskarża Tokio o wyolbrzymianie zagrożenia ze strony Chin.
rozwiń zwiń