X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"2 tys. islamistów może stanowić zagrożenie terrorystyczne". Niepokojące doniesienia niemieckich służb

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 17:17
2 tys. islamistów na terenie Niemiec może stanowić zagrożenie terrorystyczne - uważa Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i dodaje, że ugrupowania islamistyczne mogą wykorzystać zwycięstwo talibów.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: B.Dpunkt/ Shutterstock

Istnieje obawa, że niedawne przejęcie władzy przez talibów w Afganistanie może mieć reperkusje na terenie Niemiec - ostrzega Urząd Ochrony Konstytucji (BfV).

Czytaj także:
1200 policja hiszpania free.jpg
Hiszpania walczy z terroryzmem. Głównymi sprawcami ataków są wciąż dżihadyści

Zdaniem służb kontrwywiadu, "blisko 2 tys. islamistów w Niemczech jest niebezpiecznych, zdolnych do działań terrorystycznych i ataków" – informuje "Die Welt".

Ofensywa propagandowa 

Z kolei federalne Biuro Policji Kryminalnej mówi obecnie o "551 zagrożeniach islamistycznych i 536 »istotnych osobach«, które potencjalnie są zwolennikami terrorystów" – dodaje berliński "Tagesspiegel".

- W niektórych częściach środowisk islamistycznych, a także dżihadystycznych w Niemczech, pojawiły się wyrazy radości i pozytywne reakcje po dojściu do władzy talibów w Afganistanie – podkreślił Thomas Haldenwang, szef BfV, w rozmowie z "Tagesspiegel".

Służby obawiają się, że grupy islamistów mogą wykorzystywać zwycięstwo talibów "do ofensywy propagandowej", czyniąc z nich bohaterów i przypisując je do całego środowiska islamistycznego. - To może mieć mocny wpływ, szczególnie dla młodych zwolenników – dodał Haldenwang w "Tagesspiegel".

Czytaj także:

Czytaj także:
policja francja 1200 free.jpg
Szef kontrwywiadu Francji: trzeba coraz częściej walczyć z dżihadem nastolatków

Zapobieganie atakom

Zdaniem Horsta Seehofera, federalnego ministra spraw wewnętrznych, od 2000 r. niemieckim służbom bezpieczeństwa udało się udaremnić 23 zamachy terrorystyczne. Minister, wypowiadając się w 20. rocznicę ataków terrorystycznych w USA, dodał jednak, że nadal istnieje ryzyko ataków w Niemczech.

- Zapobiegliśmy atakom terrorystycznym w przeszłości, ale takie ryzyko ataku nadal istnieje - powiedział Seehofer, cytowany przez "Die Welt".

jbt

Czytaj także

Niemcy: zdelegalizowano islamskie stowarzyszenie. "Finansowali terror na całym świecie"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 12:12
Władze Niemiec zdelegalizowały w środę muzułmańskie stowarzyszenie Ansaar International. Resort spraw wewnętrznych RFN zarzuca organizacji finansowanie terroryzmu na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islamiści w Niemczech. Rząd podał nowe dane dot. osób zagrażających bezpieczeństwu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 06:40
Pod obserwacją niemieckiej policji latem znajdowało się 330 osób uznanych za niebezpieczne ze względu na "ideologię religijną". Większość spośród obserwowanych cudzoziemców stanowili syryjscy islamiści. 
rozwiń zwiń