X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przygotowania do rocznicy zamachów na WTC. Nowy Jork zaostrzył środki bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 01:26
W związku z uroczystościami 20. rocznicy ataków na Word Trade Center, które odbędą się w sobotę, w Nowym Jorku obowiązują podwyższone środki bezpieczeństwa. Zarówno policja jak i służby podkreślają, że nie ma obecnie wiarygodnych informacji o próbach zamachu w mieście.
Pomnik - upamiętnienie ofiar zamachów z 11 września 2001 roku
Pomnik - upamiętnienie ofiar zamachów z 11 września 2001 rokuFoto: Reuters/ FORUM

W miejscu, gdzie dwie dekady temu doszło do największych zamachów w historii świata, pojawią się amerykański prezydent Joe Biden, jego poprzednicy Barack Obama i Bill Clinton oraz czołowi amerykańscy politycy z obu najważniejszych partii.

WTC 1200.jpg
"Zło nigdy nie zwycięży". Nowy Jork szykuje się do obchodów rocznicy zamachu na World Trade Center

Ground Zero, czyli miejsce, w którym zorganizowane zostaną uroczystości, jest już teraz pilnowane przez policjantów i agentów służb specjalnych. Nowojorska policja podkreśla, że wprowadzono wyższe niż w ubiegłych latach środki ostrożności w związku z tym, że jest to okrągła, 20. rocznica zamachów.

00:41 cegla - nyc - spec .mp3 Podwyższone środki bezpieczeństwa obowiązują od kilku dni w Nowym Jorku. Jutro po południu czasu polskiego zaplanowano tam główne uroczystości 20. rocznicy ataków na World Trade Center - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Agenci policji, którzy są w rejonie Ground Zero, mają do dyspozycji jednostki saperskie, kamery, a także czujniki potencjalnego zagrożenia chemicznego. Funkcjonariusze pilnują też porządku w wielu innych rejonach Manhattanu. Wszystko w związku z dużą liczbą Amerykanów spoza Nowego Jorku, którzy przyjechali już do miasta na obchody. 

Czytaj także: 

Zarówno policja jak i służby podkreślają, że nie ma obecnie wiarygodnych informacji o próbach zamachu w mieście.

Całodniowe obchody rocznicy zamachów

Główne uroczystości na Ground Zero rozpoczną się o 14.46 czasu polskiego, czyli o godzinie, o której pierwszy samolot wbił się w wieżę Światowego Centrum Handlu. Pilnowane będą jednak także imprezy towarzyszące, które są w Nowym Jorku zaplanowane przez cały dzień.

mbl

Czytaj także

20 lat od zamachu na World Trade Center. Iwo Bender: wojna w Afganistanie była tego skutkiem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 14:02
- Nie tylko trwająca 20 lat wojna w Afganistanie była potężnym skutkiem tego, co się stało. Również w Stanach Zjednoczonych stało się coś bardzo ważnego, mianowicie młodzi Amerykanie masowo wstępowali do wojska - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Iwo Bender, dziennikarz z Eternal Word Television Network Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sobotę mija 20 lat od ataku na WTC. "11 września jest historią drobnych decyzji"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 05:57
Nowy Jork przygotowuje się do uroczystości związanych z 20. rocznicą ataków terrorystycznych na World Trade Center. W sobotę miną dwie dekady od czasu, gdy porwane przez Al Kaidę samoloty wbiły się w wieże najwyższych budynków w mieście. Autor książki Garret Graff podkreślił, że historia 11 września jest historią drobnych decyzji, które zaważyły o życiu lub śmierci wielu ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Jastrzębowski o ataku na WTC: ten dzień wrył się nam w pamięć

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 12:08
- Nigdy nie było dobrze udokumentowane i wyjaśnione, jak to możliwe, że najpotężniejsza armia świata nie była w stanie przez 20 lat zainstalować w Afganistanie rządu, który miałby chociaż pozory demokracji - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").  
rozwiń zwiń