X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, jak ważne jest nasze życie". Polka wspomina zamach z 11 września na WTC

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 17:20
Stany Zjednoczone przygotowują się do obchodów rocznicy zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Główne uroczystości odbędą się jutro w Nowym Jorku przy pomniku ofiar zamachów. Wśród uczestników tragicznych zdarzeń sprzed 20 lat była także mieszkająca w USA Polka – pani Leokadia Głogowska, która w momencie ataków znajdowała się na 82 piętrze północnej wieży World Trade Center.
Leokadia Głogowska przeżyła zamach na World Trade Center
Leokadia Głogowska przeżyła zamach na World Trade CenterFoto: Marek Wałkuski
Two_fire_fighters_looking_into_car_while_another_New_York_City_fire_fighter_pulls_water_hose_from_fire_truck_(29340078891).jpg
Cios w serce Ameryki. 20. rocznica zamachów na World Trade Center

Przed 20. rocznicą zamachów z 11 września pani Głogowska odwiedziła miejsce pamięci ofiar zamachów, wśród których jest także trójka jej kolegów. - To jest dla mnie cmentarz – mówiła wskazując na dwa pomniki w formie basenów zlokalizowane w miejscu gdzie stały wieże World Trade Center.

Posłuchaj
00:59 Glogowska SPEC.mp3 Polka wspomina zamach z 11 września na WTC. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

Na otaczających je płytach wyrytych jest prawie 3 tysiące nazwisk zabitych. Mimo tragicznych wydarzeń z 2001 roku Pani Leokadia stara się przywoływać pozytywne momenty. - Mąż mnie przed wejściem pocałował i powiedział żebym uważała na siebie. Mógł to być ostatni pocałunek – mówi. Przypomina też piękny widok z okna jaki zapamiętała tuż przed zamachem, odważne zachowanie kolegi z biura, który zarządził ewakuację oraz wzajemną życzliwość i pomoc uciekających.

Czytaj także:

Ocierając się o śmierć pani Leokadia zrozumiała co jest najważniejsze w życiu. Poczuła to gdy po tragicznych przejściach spotkała męża i syna. - Wreszcie byliśmy razem jako rodzina. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę jak ważne jest nasze życie i jak ważna jest miłość każdego z nas. Czasami człowiek się rani głupotami. Ten dzień to była lekcja pokory – podkreśla.

Pani Leokadia, która jest osobą głęboko wierzącą mówi, że wydarzenia z 11 wrześni umocniły ją w wierze, a religia pomogła przetrwać trudne chwile. - 20 lat razy 365 – tyle dni dostała od Boga po 11 września – zauważa dodając, że uświadomiła sobie jak szybko mija życie i jak ważny jest każdy z tych dni.

dn

Czytaj także

W sobotę mija 20 lat od ataku na WTC. "11 września jest historią drobnych decyzji"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 05:57
Nowy Jork przygotowuje się do uroczystości związanych z 20. rocznicą ataków terrorystycznych na World Trade Center. W sobotę miną dwie dekady od czasu, gdy porwane przez Al Kaidę samoloty wbiły się w wieże najwyższych budynków w mieście. Autor książki Garret Graff podkreślił, że historia 11 września jest historią drobnych decyzji, które zaważyły o życiu lub śmierci wielu ludzi.
rozwiń zwiń