X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hiszpania walczy z terroryzmem. Głównymi sprawcami ataków są wciąż dżihadyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:35
Pandemia nie osłabiła aktywności terrorystów działających na terenie Hiszpanii. Tylko w 2020 r. wytoczono im blisko 180 procesów sądowych, wynika z szacunków Krajowego Sądu Karnego i Administracyjnego (Audiencia Nacional) w Madrycie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rene Bonilla/Shutterstock

Opublikowany przez agencję Europa Press dokument dowodzi, że wśród osób oskarżonych w 2020 r. o podejmowanie działań o charakterze terrorystycznym dominują dżihadyści.

policja francja 1200 free.jpg
Szef kontrwywiadu Francji: trzeba coraz częściej walczyć z dżihadem nastolatków

Wśród wszystkich rozpoczętych procesów sprawy dotyczące radykalnych muzułmanów planujących zamach stanowiły ponad 73 proc. przypadków.

Z kolei ponad 16 proc. spraw wszczętych wobec podejrzanych o terroryzm dotyczyło osób związanych z baskijską organizacją ETA, a blisko 11 proc. należących do innych grup przestępczych lub działających w pojedynkę.

W gronie 27 osób skazanych w 2020 r. w Hiszpanii za terroryzm znalazło się 16 radykalnych muzułmanów.

Czytaj także:

Według danych służb policyjnych pomiędzy styczniem a połową sierpnia ujęto w Hiszpanii 27 osób podejrzanych o dżihadyzm. Jednym z ostatnich zatrzymanych w ramach 16 akcji policyjnych był muzułmanin podejrzany o próbę zamachu przy użyciu samochodu ciężarowego.

W 2020 r. przeprowadzono 23 podobne akcje, w których ujęto 37 osób podejrzanych o związki z islamskimi organizacjami terrorystycznymi.

ng

Czytaj także

Pod Kijowem działała komórka Państwa Islamskiego. Znaleziono wybuchową substancję

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:00
W obwodzie kijowskim na Ukrainie wykryto komórkę dżihadystycznej organizacji Państwa Islamskiego (IS), którą kierował bojownik poszukiwany przez jeden z krajów Europy Wschodniej za udział w walkach w Syrii - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
rozwiń zwiń

Czytaj także

To mógłby być jeden z największych zamachów w historii Francji. Ruszył proces siedmiu oskarżonych

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:13
W Paryżu rozpoczyna się proces siedmiu mężczyzn oskarżonych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Kilka tygodni przed rozpoczęciem zawodów francuskie służby odkryły duży skład broni w mieszkaniu wynajętym przez jednego z podejrzanych. Oskarżonym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planowali jeden z największych zamachów w historii Francji. Dżihadyści skazani na 24 lata więzienia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:55
Paryski sąd skazał na 24 lata więzienia trzech francuskich dżihadystów którzy planowali zamach podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Wyroki usłyszało także dwóch wspólników terrorystów. Zamach udaremniły francuskie służby kilka tygodni przed rozpoczęciem zawodów.
rozwiń zwiń