X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowie rządów Austrii, Czech i Słowacji przeciw nielegalnej migracji. Nie chcą "powtórki z 2015 r."

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 20:41
Premierzy Czech i Słowacji Andrej Babisz i Eduard Heger oraz kanclerz Austrii Sebastian Kurz, którzy spotkali się we wtorek w Lednicy na południowych Morawach, poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że sprzeciwiają się nielegalnej migracji i nie chcą powtórki z 2015 roku.
Spotkanie przedstawicieli państw Formatu Sławkowskiego
Spotkanie przedstawicieli państw Formatu SławkowskiegoFoto: Twitter.com/@strakovka

Premier Babisz ocenił, że problem migracji wciąż powraca. "Widzimy teraz nową sytuację, w której reżim białoruski zaczyna wykorzystywać migrację jako broń hybrydową" - oświadczył szef czeskiego rządu i dodał, że należy powstrzymać taką migrację z Białorusi. Zadeklarował też pomoc dla krajów bałtyckich.

v4 pap 1200 (1).jpg
Prof. Szymanowski: państwa V4 mają świadomość, że sukces jednych jest sukcesem pozostałych

Szefowie rządów Formatu Sławkowskiego stwierdzili, że Afgańczykom, w których kraju do władzy znów doszli talibowie, należy pomagać w ich własnym kraju lub w krajach sąsiednich. Babisz uznał, że "w Europie już nie ma dla nich miejsca". Kanclerz Kurz zadeklarował, że jego rząd przeznaczy 18 mln euro na pomoc dla Afgańczyków.

Zdaniem premiera Babisza, który był gospodarzem spotkania, wszyscy szefowie rządów są zgodni w swoich poglądach na walkę z przemytnikami ludzi.

Czytaj także:

W Lednicy mówiono także o pandemii COVID-19. Szefowie rządów zgodnie stwierdzili, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej dojdzie do zamykania granic. Zgodzili się także, że jedyną skuteczną bronią przeciw pandemii pozostają szczepienia.

Kraje Formatu Sławkowskiego - Czechy, Słowacja i Austria - podpisały deklarację o współpracy w 2015 roku. Czechy i Słowacja twierdzą, że jest to uzupełnienie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, którą wspólnie z nimi tworzą Polska i Węgry.

ng

Czytaj także

Wniosek o wotum nieufności dla rządu Babisza. Jest decyzja Izby Poselskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 01:30
Izba Poselska czeskiego parlamentu odrzuciła wieczorem wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu. Mniejszościowy gabinet Andreja Babisza przetrwał tym samym trzecie w obecnej kadencji głosowanie w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończenie polskiej prezydencji w V4. Mija pod znakiem walki z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 07:34
Pandemia koronawirusa i sposoby wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią, wymiana informacji w zakresie obostrzeń, proces szczepień, a także bieżąca agenda unijna zdominowały współpracę krajów Grupy Wyszehradzkiej podczas rocznej prezydencji Polski w V4, która upływa z końcem czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Czech: Polska świetnie sobie poradziła z przewodniczeniem V4 w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 17:22
Premier Czech Andrej Babis podkreślił, że Polska prowadziła Grupę Wyszehradzką w trudnym czasie pandemii. Ocenił, że nasz kraj świetnie sobie poradził z tym zadaniem. Dziś kończy się roczna prezydencja Polski w V4, przejmują ją Węgry.
rozwiń zwiń