X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjczycy zakończyli ewakuację cywilów z Afganistanu. Nie wszystkim udało się wydostać z kraju

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 16:40
Z Afganistanu wyleciał ostatni samolot przeznaczony do ewakuacji cywilów. Do kolejnych wsiądą głównie żołnierze, urzędnicy i dyplomaci. Brytyjczycy zakończyli ewakuację osób cywilnych.
Ewakuowani przez siły zbrojne Wielkiej Brytanii podczas lądowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w porcie lotniczym Al Maktoum koło Dubaju, 19 sierpnia br.
Ewakuowani przez siły zbrojne Wielkiej Brytanii podczas lądowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w porcie lotniczym Al Maktoum koło Dubaju, 19 sierpnia br.Foto: FORUM/ Reuters / RULA ROUHANA
EPA Afganistan Kabul lotnisko ewakuacja 1200.jpg
"Przygotowujemy się na najgorszy możliwy scenariusz". Apel ONZ o pomoc dla Afganistanu

Operacja trwała dwa tygodnie - w cieniu niepewności politycznej i zagrożenia terrorem. - Od 13 sierpnia sprowadziliśmy w bezpieczne miejsce blisko 15 tysięcy osób. W Kabulu pracowało nad tym około tysiąca osób: personel wojskowy, dyplomatyczny i cywilny - powiedział Laurie Bristow, brytyjski ambasador w Afganistanie.

Posłuchaj
00:46 Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR).mp3 Londyn kończy ewakuację cywilów z Afganistanu. Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR

Ewakuowani najpierw spędzą 10 dni na covidowej kwarantannie. Potem - w miarę możliwości - dostaną mieszkania. Lokali brakuje, więc niektórzy pozostaną w hotelach. Część uciekinierów otrzyma potem status uchodźców. Inni będą mogli dostać pięcioletnią wizę, która pozwoli im ubiegać się o stałe zamieszkanie na Wyspach.

Nie wszystkim udało się wyjechać

Nie wszystkim udało się wydostać na czas. Brytyjczycy oceniają, że na miejscu pozostały setki ludzi, którzy mają prawo dostać się do Zjednoczonego Królestwa.

- Nie zapomnieliśmy o nich. Nadal będziemy robić, co możemy, by im pomóc - zapewnił Laurie Bristow. Ale teraz wydostanie się z kraju będzie o wiele trudniejsze. Zachodnie wojska znikną z Afganistanu do końca miesiąca.

Premier Boris Johnson rozmawiał dziś o Afganistanie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Według komunikatu Downing Street liderzy zgodzili się, że świat powinien zrobić, co się da, by uniknąć kryzysu humanitarnego w tym kraju.

Londyn cały czas stawia sprawę jasno: jeśli talibowie liczą na inwestycje i pomoc - muszą nadal pozwalać na wyjazdy z kraju i przestrzegać praw człowieka.

IAR/in./

Czytaj także

WHO o sytuacji w Afganistanie: środków pomocy medycznej starczy nam tylko na tydzień

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:54
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała we wtorek, że dysponuje środkami pomocy medycznej w Afganistanie wystarczającymi jedynie na tydzień. Ponad 500 ton tej pomocy, w tym sprzęt chirurgiczny i środki dla osób niedożywionych, nie dotarło do kraju z powodu ograniczeń na lotnisku w Kabulu.
rozwiń zwiń