X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przygotowujemy się na najgorszy możliwy scenariusz". Apel ONZ o pomoc dla Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 20:33
ONZ apeluje o 800 milionów dolarów na najpilniejszą pomoc dla Afganistanu. Międzynarodowi eksperci oceniają, że po dojściu talibów do władzy zła sytuacja finansowa kraju może jeszcze się pogorszyć. ONZ spodziewa się też nowej fali migracji z kraju.
Kryzys w Afganistanie
Kryzys w AfganistanieFoto: PAP/EPA/STRINGER

Trwające od kwietnia intensywne walki w całym kraju, które doprowadziły do przejęcia przez talibów władzy w Afganistanie, doprowadziły do wygnania z domów co najmniej ćwierć miliona osób.

1200 afganka w szpitalu shutter.jpg
WHO o sytuacji w Afganistanie: środków pomocy medycznej starczy nam tylko na tydzień
Posłuchaj
00:52 11265572_1.mp3 ONZ apeluje o pomoc dla Afganistanu (IAR)

Wielu Afgańczyków koczuje teraz na ulicach Kabulu lub w prowizorycznych obozach. ONZ szacuje, że natychmiastowej pomocy potrzebuje niemal połowa mieszkańców Afganistanu, a 1/3 grozi głód. W budżecie Narodów Zjednoczonych na pomoc dla tego kraju brakuje 800 milionów dolarów.

Wielu Afgańczyków próbuje wydostać się z kraju, szturmując lotnisko w Kabulu czy też zamknięte na razie granice z Pakistanem.

- Przygotowujemy się na najgorszy możliwy scenariusz, że pół miliona osób będzie szukać schronienia w innych krajach regionu - mówi Kelly Clements, zastępczyni Wysokiego Komisarza ONZ do spraw uchodźców.

Czytaj także:

Jeszcze przed ostatnimi walkami i przejęciem władzy przez talibów Afgańczycy stanowili jedną z największych grup migrantów w Azji i w Europie.

Po tym, jak władzę w Kabulu przejęli talibowie, największe kraje Zachodu wstrzymały pomoc finansową dla Afganistanu, a aktywa tego kraju zamroził Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Nie wiadomo, czy i kiedy pieniądze zostaną odblokowane.

Do tej pory aż 40 procent afgańskiego PKB stanowiły środki z pomocy międzynarodowej.

ng

Czytaj także

Sekretarz generalny ONZ wzywa talibów do wstrzymania ofensywy w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 01:37
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział w piątek, że jest "przerażony" doniesieniami o łamaniu przez talibów praw afgańskich kobiet. Wezwał także talibów do wstrzymania ofensywy i przystąpienia do negocjacji pokojowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci USA i ONZ: talibowie przejmą afgański rynek narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 13:10
Amerykańskie próby pozbawiania talibów dochodów ze sprzedaży opium i heroiny kosztowały w ciągu 15 lat ponad 8 mld dol., ale zakończyły się porażką. Talibowie przejmą afgański rynek narkotyków i będą na nim zarabiać, prognozują cytowani przez Agencję Reutera eksperci z USA i ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjmują setki tysięcy dolarów od prywatnych fundacji". Jest raport o działalności ekspertów ONZ

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 07:01
- Niektórzy eksperci ONZ piszą raporty na zamówienie fundacji, które bezpośrednio ich finansują, a następnie ich raporty są promowane jako niezależne rekomendacje ONZ i wykorzystywane przez rządy - pisze  "Nasz Dziennik". Według gazety, część ekspertów ONZ przyjmuje od prywatnych fundacji setki tysięcy dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan pod rządami talibów stanie się "platformą dla terroryzmu"? ONZ ostrzega przed takim scenariuszem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 01:04
- Wydarzenia w Afganistanie mogą mieć daleko idące konsekwencje dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie - ostrzegł zastępca sekretarza generalnego ONZ Władimir Woronkow, przemawiając na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa na temat zwalczania terroryzmu.
rozwiń zwiń