X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończyły się negocjacje ws. kopalni Turów. Delegacje wrócą do rozmów w następny czwartek

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 18:56
W Pradze zakończyła się kolejna runda negocjacji dotyczących polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Porozumienia w tej sprawie wciąż nie ma. Delegacje Polski i Czech wrócą do rozmów w przyszłym tygodniu.
Komin elektrowni Turów
Komin elektrowni TurówFoto: shutterstock/canon_photographer

Posłuchaj
00:48 11217291_1.mp3 Zakończyła się kolejna runda negocjacji ws. kopalni Turów. Z Pragi relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Strona czeska zadeklarowała wcześniej, że jeśli uda się osiągnąć kompromis, wycofa złożony w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozew przeciwko Polsce. Według Czechów, wydobycie w Turowie ma negatywny wpływ na środowisko po czeskiej stronie granicy.

shutterstock kopalnia turów 1200.jpg
Kolejna tura negocjacji ws. Turowa. "Nie zdążyliśmy omówić wszystkich tematów"

Rozmowy dotyczyły kwestii technicznych

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział Polskiemu Radiu, że dzisiejsza runda rozmów dotyczyła kwestii technicznych.

- Kontynuujemy omawianie poszczególnych punktów umowy. Rozmowa ma w tej chwili bardzo techniczny charakter i wciąż jeszcze pozostaje sporo elementów do uzgodnienia. Myślę, że posuwamy się stopniowo do przodu, natomiast jeszcze trochę czasu zostało - powiedział wiceminister.

Posłuchaj
00:18 11217250_1.mp3 Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński: dzisiejsza runda rozmów dotyczyła kwestii technicznych (IAR)

Negocjacje w sprawie kopalni

Polsko-czeskie negocjacje w sprawie kopalni Turów trwają z przerwami od połowy czerwca. Obie strony wrócą do rozmów w przyszły czwartek.

Czytaj także:

bf

Czytaj także

KE skarży się na Czechy i Polskę do TSUE ws. praw wyborczych obywateli innych państw Unii

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:24
Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Czechom i Polsce, ponieważ obywatele innych państw członkowskich UE nie mogą tam wstępować do krajowych partii politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończył się pierwszy dzień polsko-czeskich negocjacji ws. Turowa. W piątek dalsze rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 19:10
W Pradze zakończył się pierwszy dzień polsko-czeskich negocjacji dotyczących kopalni Turów. Przed ich rozpoczęciem delegacje obu państw deklarowały, że celem jest osiągnięcie porozumienia zamiast rozstrzygania sporu na drodze sądowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wznowiono negocjacje ws. kopalni Turów. Wypracowanie kompromisu ma doprowadzić do wycofania pozwu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 10:27
W Pradze wznowiono przerwane wczoraj negocjacje w sprawie kopalni Turów. Ze strony polskiej w rozmowach bierze udział m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Wypracowanie kompromisu przez delegacje Polski i Czech ma doprowadzić do wycofania pozwu złożonego przez Czechów w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń