X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna tura negocjacji ws. Turowa. "Nie zdążyliśmy omówić wszystkich tematów"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:00
Delegacje Polski i Czech wrócą dziś do rozmów w sprawie kopalni Turów. Negocjacje trwają z przerwami od połowy czerwca. Wypracowanie kompromisu ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który strona czeska złożyła w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Kopalnia Turów
Kopalnia TurówFoto: Lukasz Barzowski/Shutterstock

Ubiegłotygodniowe spotkanie w czeskim ministerstwie środowiska dotyczyło ustaleń ekspertów, którzy pracując w grupach roboczych zajmowali się kwestiami technicznymi i prawnymi.

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński przekazał, że ustalenia te należy teraz wprowadzić do powstającej umowy.

kopalnia turów free shutt 1200 .jpg
Sprawa kopalni Turów. Sawicki: w najbliższych tygodniach raczej nie dojdzie do porozumienia

- Nie zdążyliśmy jeszcze omówić wszystkich obszarów, dlatego będziemy wracać do tych rozmów nad kolejnymi kwestiami technicznymi - powiedział wiceminister.

Rozmowy mają dotyczyć między innymi ustaleń ekspertów, którzy pracując w grupach roboczych zajmowali się kwestiami technicznymi i prawnymi. Ich ustalenia należy wprowadzić do tekstu umowy, nad którą pracują delegacje Polski i Czech.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział Polskiemu Radiu, że obecnie trudno jest określić, ile czasu obie strony będą potrzebowały na wypracowanie kompromisu. - Zostało jeszcze trochę tematów do omówienia. Liczymy na to, że uda się doprowadzić te rozmowy do końca, natomiast jeszcze trochę czasu może to zająć - powiedział wiceminister.

Dwa punkty widzenia

Tymczasem czeski portal iDNES, w oparciu o raport agencji Newton Media, opisał różne punkty widzenia na spór dotyczący kopalni.

"W polskich mediach przeważają argumenty dotyczące zatrudnienia i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Czeskie tytuły akcentują wpływ wydobycia na środowisko. Z kolei media w Niemczech przedstawiają sprawę jako polsko-czeski konflikt, zachowując bezstronność" - napisał portal, cytując autora raportu Daniela Weidenhoffera.

Jego agencja poddała analizie ponad 20 tysięcy publikacji na temat Turowa, które ukazały się na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

fc, dz

Czytaj także

Negocjacje ws. Turowa zawieszone do przyszłego czwartku

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:30
Zakończył się kolejny dzień polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni Turów. Czwartkowa runda rozmów dotyczyła wyników prac grup roboczych, które w ubiegłym tygodniu omawiały związane z działalnością kopalni sprawy techniczne i prawne.
rozwiń zwiń