X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spłonął kościół w Glasgow, ważny dla lokalnej polskiej społeczności

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 18:45
W szkockim Glasgow spłonął kościół świętego Szymona, ważny dla lokalnej polskiej społeczności. Od czasów II wojny światowej odbywały się tu nabożeństwa w naszym języku.
Strażacy podczas akcji gaśniczej w kościele świętego Szymona, Glasglow
Strażacy podczas akcji gaśniczej w kościele świętego Szymona, GlasglowFoto: forum pożar glasglow
shutterstock wielka brytania koronawirus free 1200.jpg
Luzowanie obostrzeń w Szkocji. Powrót z Polski nie musi wiązać się z kwarantanną

Walka z żywiołem trwała całą noc. To jeden najstarszych kościołów katolickich w Glasgow. Powstał w 1858 roku. Dziś została tylko przednia ściana, ogień spustoszył wnętrze. Niewielka świątynia była ważna dla polskiej społeczności. Podczas II wojny światowej, nieopodal stacjonowali nasi żołnierze.

"Był szczególnie drogi sercom polskiej społeczności"

Policja i straż pożarna na razie nie wypowiadają się na temat przyczyn pożaru. "Kościół świętego Szymona był szczególnie drogi sercom polskiej społeczności" - napisał na Twitterze Humza Yousaf, szkocki minister zdrowia i lokalny poseł. Złożył wyrazy współczucia szkockim katolikom, którzy - jak napisał - przeżywają "okropny czas". 

Posłuchaj
00:37 11215417_1.mp3 Spłonął kościół w Glasgow, ważny dla lokalnej polskiej społeczności. Relacja Adam Dąbrowskiego (IAR) 

Niedawno ktoś zaatakował butelką księdza w edynburskiej katedrze.

nt

Czytaj także

Biskup Jacek Grzybowski: świat podtrzymują czciciele Bożego Miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:22
Biskup pomocniczy warszawsko-praski Jacek Grzybowski powiedział, że świata na swoich barkach nie trzymają wielcy politycy i armie, ale czciciele Bożego Miłosierdzia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niech zachowują i pomnażają swoje dziedzictwo". Apel biskupa Lechowicza do Polaków mieszkających za granicą

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 07:11
Biskup Wiesław Lechowicz zaapelował do Polaków mieszkających za granicą, "aby swoją postawą, swoim zachowaniem, współpracą potwierdzali, że są Polakami, że pamiętają o swoim dziedzictwie, o swojej historii, i czuwają, by nie tylko je zachować, ale również i pomnożyć". Dziś przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rada Stała KEP: postać prymasa Wyszyńskiego inspiracją dla pojednania społecznego

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:49
Biskupi, którzy wzięli udział w posiedzeniu Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski na Jasnej Górze poinformowali, że beatyfikacja Stefana kardynała Wyszyńskiego, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, odbędzie się 12 września. Rzecznik Komisji Episkopatu Polski ksiądz Leszek Gęsiak powiedział, że uroczystość była jednym z tematów spotkania.
rozwiń zwiń