X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Luzowanie obostrzeń w Szkocji. Powrót z Polski nie musi wiązać się z kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 17:51
Od poniedziałku (19.07) polscy emigranci wracający do Szkocji z wizyty nad Wisłą unikną kwarantanny. Edynburg poluzowuje zasady. Zniknie obowiązek dziesięciodniowej izolacji po przybyciu z krajów z tzw. pomarańczowej listy. Są jednak warunki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: I Wei Huang / Shutterstock.com

Warunki są trzy. Po pierwsze, trzeba być w pełni zaszczepionym. Po drugie - przynajmniej na razie liczą się tylko zastrzyki zrobione na terenie Zjednoczonego Królestwa. Wreszcie - w drugim dniu po powrocie nadal będzie trzeba wykonać test PCR, który służy wykryciu importu ewentualnych nowych wariantów.

shutterstock koronawirus belgia free 1200.jpg
Koronawirus wciąż groźny. Czesi i Słowacy zmieniają zasady wjazdu do swych krajów
Posłuchaj
00:14 Szkocja IAR 1.mp3 Nicola Sturgeon: Od poniedziałku 19 lipca kwarantanna nie będzie już obowiązkowa dla ludzi z pomarańczowej listy, pod warunkiem, że są w pełni zaszczepieni w ramach brytyjskiego programu szczepień, a w drugim dniu po przybyciu wykonają test PCR (IAR)

Wcześniej podobne zasady ogłoszono w Anglii. One również wejdą w życie w poniedziałek. Rząd Borisa Johnsona poinformował, że zastanawia się nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby uniknąć obowiązkowej izolacji ludziom, którzy zaszczepili się poza granicami Królestwa, na przykład turystom.

Czytaj również:

Szkocja luzuje wolniej

boris johnson forum-0619777037 1200.jpg
Anglia: Boris Johnson ogłasza zniesienie kolejnych restrykcji

Dziś regionalny rząd Szkocji ogłosił, że poluzuje obostrzenia koronawirusowe. Zrobi to jednak ostrożniej, niż Anglia. Nadal obowiązywać będzie na przykład noszenie maseczek w miejscach publicznych pod dachem. Co więcej, rząd w Edynburgu zmodyfikował nieco pierwotny plan, który powstał na początku roku.

Posłuchaj
00:12 Szkocja IAR 2.mp3 Nicola Sturgeon: Zniesienie wszystkich środków ostrożności i restrykcji naraziłoby na większe ryzyko nas wszystkich. Ale przede wszystkim znacznie utrudniłoby życie ludziom z grupy największego ryzyka (IAR)

Choć cały kraj znajdzie się teraz na "poziomie zerowym", to do listy obowiązujących restrykcji dodano kilka nowych. Pierwsza minister Nicola Sturgeon tłumaczyła, że dominujący w kraju wariant Delta nakazuje większą ostrożność.

Tymczasem po południowej stronie granicy, w Anglii, zostaną zniesione wszystkie przepisy epidemiczne. Zamiast tego rząd Borisa Johnsona chce, by mieszkańcy stosowali się do sugestii i wskazówek i kierowali "osobistą odpowiedzialnością". Maseczki w metrze lub tramwaju będą rekomendowane, ale nie będzie już nakazu ich noszenia.

jmo

Czytaj także

Wielka Brytania zaostrza walkę z nielegalną imigracją. Jest projekt nowego prawa

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 06:07
Brytyjski rząd przedstawił projekt ustawy o obywatelstwie i granicach, która m.in. zwiększy kary za nielegalne przedostanie się do tego kraju i da straży granicznej dodatkowe uprawnienia w zatrzymywaniu nielegalnych imigrantów. Za świadome przybycie do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia będzie groziło od sześciu miesięcy do czterech lat więzienia, zaś maksymalna kara za przemyt ludzi zostanie podniesiona do dożywocia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama jako ambasador USA w Londynie? Media: brytyjski rząd sprzeciwił się tej kandydaturze

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 23:40
Były prezydent USA Barack Obama miał być pierwszym kandydatem prezydenta Joe Bidena na stanowisko amerykańskiego ambasadora w Wielkiej Brytanii, ale rząd Borisa Johnsona kategorycznie się temu sprzeciwił - podał "The Sunday Express", powołując się na źródła rządowe.
rozwiń zwiń