X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nielegalni imigranci na Litwie. Część z nich trafi do miasteczka namiotowego w Puszczy Rudnickiej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 14:46
Część nielegalnych imigrantów na Litwie zostanie umieszczona w miasteczku namiotowym, które powstanie na poligonie wojskowym w Puszczy Rudnickiej. Pozostali zostaną skierowani do innych ośrodków.
Granica litewsko-białoruska
Granica litewsko-białoruskaFoto: shutterstock/Karolis Kavolelis

Do miasteczka namiotowego w Puszczy Rudnickiej trafi wkrótce około półtora tysiąca osób. - Namioty są już przewożone na poligon. Nie będzie tam trudności z zapewnieniem bezpieczeństwa - powiedziała dziennikarzom szefowa MSW Agne Bilotaite. Obecnie część imigrantów jest przetrzymywana w strażnicach granicznych, a to utrudnia pracę funkcjonariuszom, którzy tam stacjonują.

Posłuchaj
00:47 11211218_1.mp3 Nielegalni imigranci na Litwie trafią do miasteczka namiotowego w Puszczy Rudnickiej. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
pap frontex 1200.jpg
Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy ogrodzenia na granicy

Bilotaite odniosła się też do sprawy umieszczenia części osób w przygranicznej miejscowości Dziewieniszki, którą zamieszkuje liczna mniejszość polska. Od kilku dni trwają tam protesty przeciw decyzji władz w Wilnie. Minister powiedziała, że nie zamierza zmieniać tego postanowienia.

- Nie mamy innego wyboru. W Dziewieniszkach ulokowane zostaną rodziny nielegalnych imigrantów. Będą one tam zakwaterowane jedynie do 1 września - dodała. Do tego czasu mają powstać kolejne miasteczka złożone z namiotów i domków modułowych w innych częściach kraju. Szefowa MSW zapewniła, że odpowiednie służby mają pilnować bezpieczeństwa mieszkańców Dziewieniszek w dzień i w nocy.

Czytaj również:

Tylko wczoraj litewskie służby zatrzymały kolejne 131 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę Białorusi z Litwą. Większość to obywatele krajów Bliskiego Wschodu, którzy proszą o azyl na Litwie. W sumie od stycznia zatrzymano 2730 osób, które próbowały sforsować litewskie granice. To trzydzieści cztery razy więcej niż przez cały 2020 rok. W nielegalnej migracji mają pomagać władze reżimu Alaksandra Łukaszenki. Wilno nazywa te działania formą wojny hybrydowej.


nt

Czytaj także

"To element wojny hybrydowej Białorusi z UE". Szefowa litewskiego MSW o napływie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 16:05
Minister spraw wewnętrznych Litwy powiedziała, że białoruski reżim wykorzystuje nielegalnych migrantów w wojnie hybrydowej z Unią. Agne Bilotaite mówiła o tym na wspólnym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych i swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To ogromne wyzwanie logistyczno-zaopatrzeniowe". Kokoszczyński o kryzysie migracyjnym na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 18:00
- Na razie nielegalnych migrantów było powyżej 2 tysięcy, ale nawet taka skala dla tego kraju jest ogromnym wyzwaniem logistyczno-zaopatrzeniowym - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński (dziennikarz i publicysta zajmujący się tematyką europejską).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny Mechanizm Ochrony Ludności. Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:00
Polska pomoc humanitarna dotarła dzisiaj na Litwę. Jest to pilna odpowiedź naszego kraju na zgłoszone przez Wilno zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Związane jest ono ze znacznym napływem na Litwę nielegalnych migrantów.
rozwiń zwiń