X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przygotowujemy się na każdą ewentualność". USA zakupiły 200 mln dawek szczepionki Pfizera

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 00:45
- Stany Zjednoczone zakupiły kolejnych 200 mln dawek szczepionki Pfizera przeciwko koronawirusowi - poinformowała rzecznik Białego Domu. - Przygotowujemy się na każdą ewentualność - dodała Jen Psaki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis
punkt szczepien na covid forum 1200 .jpg
USA zmieniają strategię walki z COVID-19. Władze stawiają na lokalne przychodnie

Chodzi głównie, jak wyjaśniła Psaki, o możliwe rozszerzenie w USA kampanii szczepień na młodsze dzieci, a także podanie kolejnej, przypominającej dawki dorosłym.

Czytaj także:

Pfizer poinformował, że blisko połowa zamówionych teraz przez rząd USA dawek ma zostać dostarczona do końca tego roku, a reszta - do kwietnia 2022 r.

Do tej pory władze federalne zakupiły już 500 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Dodatkowo rząd USA zamówił 500 mln dawek szczepionek wytwarzanych przez koncerny Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson i AstraZeneca, które mają zostać przekazane innym krajom. - Już rozsyłamy te szczepionki, tylko w tym tygodniu przekazaliśmy 22 mln dawek - powiedziała rzecznik Białego Domu.

pb

Czytaj także

Amerykanie nie dostaną przypominającej dawki szczepionki na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 04:44
Amerykańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej oświadczyło w poniedziałek, po spotkaniu z przedstawicielami koncernu Pfizer, że Amerykanie, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, nie muszą otrzymywać dawki przypominającej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia nastolatków. EMA zgadza się na stosowanie preparatów Moderny

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 15:43
Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie nastolatków preparatami Moderny przeciw COVID-19. Eksperci uznali, że szczepionki tej firmy mogą być podawane młodzieży od 12 do 17 lat. Do tej pory koncern miał autoryzację unijnej agencji i Komisji Europejskiej na szczepienie osób od 18 roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat walczy z koronawirusem. Od początku pandemii zmarło ponad 4 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 23:44
Indonezja zanotowała rekordowo dużo nowych zgonów z powodu koronawirusa. To właśnie Azja i Afryka są kontynentami, na których wariant Delta rozchodzi się teraz najszybciej, ale w Europie kolejne kraje wprowadzają restrykcje przed spodziewaną nową falą zachorowań.
rozwiń zwiń