X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nowy wariant szczególnie groźny dla młodych". Biden apeluje do Amerykanów, by się szczepili

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 09:33
Prezydent Joe Biden zaapelował do Amerykanów, by szczepili się przeciwko koronawirusowi. Ostrzegł także przed wariantem Delta. - To wariant, który łatwiej się przenosi, jest potencjalnie zabójczy i szczególnie groźny dla młodych ludzi - podkreślił Biden.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech  Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson  Johnson.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech / Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson & Johnson.Foto: shutterstock/Dziurek

Joe Biden powiedział w piątek w Białym Domu, że Amerykanów czeka "lato wolności", jeśli tylko będą się szczepić. W przeciwnym razie prezydent nie wykluczył możliwości powrotu do lockdownu.

Apel prezydenta ma związek ze słabnący w USA zainteresowaniem szczepieniami przeciwko koronawirusowi i rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

szpital free covid free pacjent shutt 1200  .jpg
Izraelscy naukowcy twierdzą, że niedobór witaminy D wpływa na przebieg COVID-19

"Tam, gdzie szczepień jest mało, liczby te znowu rosną"

Szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Zwalczania Chorób (CDC) powiedziała w piątek w telewizji ABC, że prawdopodobnie wariant ten dominuje już wśród nowych zakażeń koronawirusem w USA.

Czytaj także: 

Prezydent Biden podkreślił, że w tych regionach USA, gdzie zaszczepiło się wielu ludzi, jest coraz mniej zgonów i chorych w szpitalach, natomiast tam, gdzie szczepień jest mało, liczby te znowu rosną.

Od początku pandemii w USA zmarło z powodu koronawirusa ponad 600 tysięcy osób.

ks

Czytaj także

"Umowa śmierdzi". Niemcy kupiły 67 mln masek po zawyżonych cenach, sprawę nagłaśniają media

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:14
Federalne Ministerstwo Zdrowia (BMG) najwyraźniej zakupiło ponad połowę dostaw maseczek FFP2 po zawyżonych cenach w ramach transakcji ze szwajcarską firmą Emix, wynika z odpowiedzi ministerstwa na pytanie grupy parlamentarnej Partii Lewicy w Bundestagu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unikajmy koncentrowania się na zysku". Apel papieża na czas po pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 20:17
Papież Franciszek zaapelował do przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za gospodarkę, by wznawiając szybko działalność gospodarczą po pandemii COVID-19 unikali koncentrowania się na zysku, nacjonalizmu i "ślepego konsumpcjonizmu". To słowa z orędzia ogłoszonego w czwartek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reuters: liczba zgonów w związku z koronawirusem przekroczyła 4 miliony

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 05:00
Liczba zgonów w związku z koronawirusem na świecie w piątek przekroczyła 4 miliony - wynika z wyliczeń agencji Reuters. Najwięcej osób do tej pory zmarło w USA, ale obecnie najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Ameryce Łacińskiej oraz w Indiach.
rozwiń zwiń